Katja Mihelič je zadovoljna z nastopom v Las Palmasu.

Z rekordom iz Las Palmasa

Na evropskem zimskem pokalu v metih v Las Palmasu se je izkazala atletinja kranjskega Triglava Katja Mihelič, ki je v metu kopja v kategoriji do 23 let osvojila peto mesto.

Kranj – Slovenska atletska reprezentanca se je v ponedeljek zadovoljna vrnila s 17. evropskega zimskega pokala v metih. Tekmovanje je potekalo v španskem Las Palmasu, v metu kopja pa je v članski konkurenci z metom 60,66 metra zmagala slovenska rekorderka Martina Ratej. Veronika Domjan je v metu diska s 55,72 metra prišla do srebrne medalje med mlajšimi članicami. Blaž Zupančič je bil peti v suvanju krogle med mlajšimi člani (17,90 m).

Izkazala se je tudi 21-letna članica kranjskega Triglava Katja Mihelič, ki je v metu kopja v kategoriji do 23 let zmagala, skupno pa zasedla peto mesto. Kopje je zalučala 54,44 metra daleč. »Ta uvrstitev je zame do sedaj najboljši rezultat, sem pa leta 2014 že nastopila na mladinskem svetovnem prvenstvu in osvojila 27. mesto. Zlasti sem zadovoljna z rezultatom, saj sem osebni rekord popravila za en meter. Pogoji so bili odlični, bilo je 30 stopinj in vzdušje na stadionu je bilo fantastično,« je po prihodu s Kanarskih otokov povedala študentka informatike na Fakulteti za organizacijske vede Katja Mihelič, doma iz Strahinja, ki atletiko trenira že od osnovne šole naprej. Najprej je bil v Naklem njen trener Bojan Klančnik, nato je pri Triglavu trenirala pri Tomažu Janežiču, sedaj pa je njen trener Robert Teršek.

Z uspešnim nastopom ima Katja še večjo motivacijo za nastop na evropskem prvenstvu za mlajše člane in članice, ki bo od 13. do 16. julija v poljskem Bydgoszczu. »Upam, da mi bo tam uspelo priti v finale med 12. najboljših in še izboljšati osebni rekord,« načrtuje Katja Mihelič.