Peter Zupančič je z lahkoto premagoval tudi najtežje dele proge. V ozadju Mitja Oter iz vrst organizatorjev. / Foto: Maja Bertoncelj

Ciklokros prvič letos na Gorenjskem

Tretja dirka Pokala Slovenije v ciklokrosu je bila v Škofji Loki, absolutni zmagovalec je Peter Zupančič.

Škofja Loka – »Vsak je dober, ki se poda na progo,« je bilo v nedeljo slišati na tretjem Ciklokrosu Loka, ki je potekal v organizaciji ŠD Koloka in ŠD Vaitapu, sodi pa v niz tekmovanj za slovenski pokal v ciklokrosu. Na startu je bilo v različnih starostnih kategorijah 63 tekmovalk in tekmovalcev.

Proga pri nekdanji vojašnici je bila krožna, na njej pa so bile tudi ovire: naravne in umetne. Organizatorji so jo speljali po različnih podlagah, od trave, peska, asfalta do gozdnih poti. V konkurenci tekmovalcev, ki so bili na progi najdlje, kar pomeni 45 minut in en krog, je bil prepričljivo najhitrejši Peter Zupančič, član kamniške ekipe Calcit bike team, zmagovalec tudi kategorije moških od 19 do 40 let.

»To je bila zame letošnja prva tekma v ciklokrosu, saj sem imel premor po sezoni v gorskem kolesarstvu. Prišel sem pogledat, ker me veseli, poleg tega sem tukaj nastopil že lani in mi je bilo všeč. Danes sem zelo užival. Proga je bila prava za ciklokros. Startal sem bolj iz ozadja, tako da sem potreboval en krog, da sem prišel naprej, poleg tega sem pri skakanju čez oviro še padel. Ko sem prevzel vodstvo, sem prednost le še povečeval. Proti koncu sem peljal malce z rezervo, previdneje, saj mi zadnja zavora ni delala,« je po prekolesarjenih desetih krogih povedal gorski kolesar Peter Zupančič, letošnji državni prvak v maratonu in tretji na državnem prvenstvu v krosu. Drugi je bil Bojan Ločnikar (Bike Republic), najboljši v kategoriji moških nad štirideset let, tretji pa Dušan Hajdinjak (Team Turbo Tropovci). Nekaj sekund za njim je v cilj pripeljal znani gorenjski rekreativec Aleš Udovič (KD Šenčur). »Naporna je celotna dirka. V slabi uri moraš dati vse od sebe. Proga je atraktivna tako za tekmovalce kot tudi za gledalce, ki vidijo skoraj celo progo,« je povedal »Ale«, ki je bil na vseh ciklokrosih v novi sezoni. V Cerknici je bil skupno drugi, v Murski Soboti pa prav tako kot v Škofji Loki četrti. V kategoriji žensk nad 15 let je bila najhitrejša Tjaša Sušnik, med deklicami do 15 let Neja Kalan (obe KK Sava Kranj), med dečki do 15 let Aleš Skok (KD Sloga 1902 Idrija), med mladinci do 19 let pa Gregor Durkov (KK Sava Kranj).

Pokal Slovenije v ciklokrosu se bo ta konec tedna nadaljeval v Novem mestu, na Gorenjskem pa se bo karavana znova ustavila 3. decembra, ko bo ciklokros Cycling united Šenčur.