Nogometaši Roltek Doba (v modrih dresih) so v Kranju triglavanom zadali prvi poraz v sezoni. / Foto: Primož Pičulin

Na Dan nogometa prvi poraz

V NK Triglav Kranj so praznovali Dan nogometa z vrhuncem – tekmo druge lige, derbijem med Kranjčani in ekipo Roltek Dob. Triglavani so zabeležili prvi poraz, še naprej pa ostajajo v vodstvu.

Kranj – Petkov deveti Dan nogometa NK Triglav Kranj so obeležili na poseben način: z obilo dogodkov v navijaški coni, odprtjem galerije Triglav Kranj, v kateri se predstavlja članska izbrana vrsta, vrhunec pa je sledil na koncu, in sicer tekma 7. kroga v drugi ligi, derbi med domačimi nogometaši Triglava Kranj in Roltek Dobom, prvo- in četrtouvrščeno ekipo na lestvici. Odigrana je bila pod žarometi.

Igra je bila skozi celotno srečanje zanimiva, priložnosti za zadetek so imeli več domačini, ki pa jih niso izkoristili. So pa jo gostje. V 80. minuti je zadel Tristan Ciglar in postavil končni rezultat 0 : 1. Kranjčani so po petih zmagah in remiju zabeležili prvi poraz. »Dobra predstava z obeh strani. Mi svojih priložnosti nismo izkoristili, Dob je izkoristil edino. Čestitam jim za zmago. Glave pokonci in gremo naprej,« je po tekmi povedal domači trener Boštjan Miklič, trener Roltek Doba Jernej Javornik pa je dodal: »Mislim, da so lahko gledalci uživali v dobri predstavi obeh ekip. Gledali so nogomet s hitrim tempom. Bili smo srečnejši in mislim, da zasluženo zmagali.« Triglavani kljub porazu ostajajo vodilni na lestvici, druga je Gorica, na tretje mesto pa je napredoval Roltek Dob. V 8. krogu bo Triglav v petek gostoval pri Dravi Ptuj, Roltek Dob pa bo v soboto gostil Vitanest Bilje (začetek tekme ob 16. uri). Po odmoru zaradi kvalifikacijskih tekem reprezentance se je pretekli konec tedna nadaljevalo tudi tekmovanje v prvi ligi Telemach – z 8. krogom. Domžalčani so gostovali v Celju. Povedli so v 10. minuti, ko je zadel Gaber Dobrovoljc, nato pa prejeli tri zadetke in izgubili s 3 : 1. V Domžalah so nogometaši Kalcerja Radomlje gostili vodilni Koper in Primorcem morali priznati premoč. Tekma se je končala z rezultatom 1 : 4, za domačine je zadel Marko Božić, ko je v 52. minuti izenačil na 1 : 1. Koprčani tako še naprej vodijo, Domžale so predzadnje, devete, Kalcer Radomlje pa zadnji.

V naslednjem, 9. krogu, se bosta prvoligaški ekipi s širšega Gorenjskega srečali med seboj. Tekma v Športnem parku Domžale bo v soboto z začetkom ob 17. uri.