Sezono začel z zmago

Tadej Pogačar je zmagovalec prve dirke svetovne serije v novi sezoni.

Kranj – Cestni kolesar Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) je zmagovalec etapne Dirke po Združenih arabskih emiratih. To je že njegova peta večdnevna dirka, na kateri je slavil skupno zmago. Najboljši je bil tudi med mladimi kolesarji.

Za 35 sekund je premagal Britanca Adama Yatesa (Ineos Grenadiers), tretji je bil Portugalec Joao Almeida (Deceuninck – Quick-Step). »Domača Dirka po Združenih arabskih emiratih je bila za ekipo prvi večji cilj sezone. Zmage sem zelo vesel in ponosen sem na to, kako je ekipa nastopila. Z veseljem bi se na dirko vrnil tudi prihodnje leto, da bi branil zmago, medtem ko glede kratkoročnih ciljev upam, da bom dobro nastopil tudi na naslednji dirki, in sicer bo to Strade Bianche,« je kolesar s Klanca pri Komendi povedal za klubsko spletno stran.

Na dirki sta bila še dva Gorenjca: Pogačarjev klubski kolega in zvesti pomočnik Jan Polanc ter Luka Mezgec (Team BikeExchange), ki je bil v zadnji etapi osmi. V skupnem seštevku je Polanc osvojil 33. mesto, Mezgec pa 89.