Državna biatlonska naslova v Gorje

Pokljuka – Naslednja postaja svetovnega pokala v biatlonu bo nemški Oberhof, kjer bodo tekme od četrtka. Slovenski biatlonci in biatlonke so se pred tem v nedeljo na Pokljuki pomerili za naslove državnih prvakov na tekmi s skupinskim startom. V okrnjeni konkurenci je žensko, 7,5-kilometrsko preizkušnjo dobila Nika Vindišar (ŠD Gorje), ki je na strelišču pustila nepokrite tri tarče. Do srebrnega odličja je z 32 sekundami zaostanka prišla Živa Klemenčič (TSK Triglav Kranj), ki je zgrešila dve tarči, tretja pa je bila Lena Repinc (SD Bohinj). Pokrila je 15 tarč, ciljno črto pa prečkala 48,2 sekunde za državno prvakinjo. V moški konkurenci je bil razred zase Miha Dovžan (ŠD Gorje). Zadel je vse tarče. Z minuto in 21 sekundami zaostanka je drugo mesto osvojil Alex Cisar (TSK Triglav Kranj), ki je pokril 18 tarč, do brona pa je prišel Anton Vidmar (SK Brdo), ki je bil nenatančen štirikrat.