Dodatne spodbude turizmu

S spremenjenim pravilnikom o dodeljevanju državnih pomoči za spodbujanje gospodarstva želijo v Bohinju dodatno omogočiti podporo investicijam in obratovanju zimskih centrov ter ohranjanju trgovinske dejavnosti na podeželju.

V Bohinju si želijo ohraniti trgovine in poštne storitve tudi po vaseh, tako da so dostopne vsem prebivalcem, predvsem starejšim in manj mobilnim.

Bohinjska Bistrica – Bohinjski občinski svet je potrdil spremembe pravilnika za dodeljevanje državnih pomoči za spodbujanje gospodarstva v občini. Pravilnik tako dopolnjujejo z dvema novima ukrepoma, s katerima spodbujajo opravljanje trgovskih in poštnih storitev ter nadaljnji razvoj zimskega turizma.

Prvi izmed dveh novih ukrepov je tako spodbujanje začetnih investicij ter obratovanja zimskih smučarskih centrov in smučišč. Z ukrepom željo spodbuditi investiranje v zimsko smučarsko in drugo športno infrastrukturo, kar bi omogočalo vzpostavitev boljših možnosti za obratovanje, razvoj in povečanje obsega oziroma podaljšanje zimske turistične sezone. Med upravičenimi stroški, ki jih zajema novi ukrep, so tako na primer stroški, povezani z zasneževanjem in obratovanjem zimskega centra, ne pa tudi nastanitvena ali gostinsko-turistična dejavnost. Ob tem s spremembami razširjajo tudi doslej veljavno določilo, po katerem je moral imeti upravičenec sedež ali lokacijo poslovne enote v občini Bohinj, z možnostjo, da je pri posameznem ukrepu to lahko tudi drugače. Tako je predvsem z mislijo na pomoč zimskim centrom, ki nimajo formalnega sedeža v občini, so pa za bohinjski turizem ključnega pomena. Upravičenci do tega ukrepa morajo tako imeti sedež ali lokacijo poslovne enote na območju občine Bohinj ali Soriške planine in upravljajo zimski center na območju občine Bohinj ali Soriške planine.

Drugi ukrep pa je namenjen ohranjanju obstoječih zaposlitev v trgovinske dejavnosti in dejavnosti javnih storitev na podeželju. V Bohinju si namreč predvsem želijo ohraniti trgovine in poštne storitve tudi po vaseh, tako da so dostopne vsem prebivalcem, predvsem tistim starejšim in manj mobilnim, s tem pa ohranjajo tudi zaposlitve domačinov in obstoj manjših lokalnih trgovin.