Zmaga in poraz jeseniških hokejistov

Hokejisti moštva SIJ Acroni Jesenice so v četrtek na domačem ledu premagali Kitzbühel, v soboto pa so v gosteh izgubili proti ekipi Pustertal Wölfe.

Jesenice – Kljub praznikom imajo hokejisti v Alpski hokejski ligi (AHL) naporen tekmovalni ritem. Tako so Jeseničani v četrtek na domačem ledu gostili Kitzbühel, prvi zadetek pa so dosegli že v drugi minuti. Grahut je podal do Šturma, plošček pa se je od vratnice odbil v gol. Dobra igra se je nadaljevala, drugič pa je bil natančen Blaž Tomaževič. V drugi tretjini so gostje najprej zadeli za 2 : 1, nato pa izenačili na 2 : 2. Za novo vodstvo in nato veselje na tribunah je najprej z zadetkom poskrbel Mirko Djumić, le minuto kasneje pa je v igri z igralcem več zadel še Andrej Tavželj. V zadnji tretjini so jeseniški hokejisti zadeli še v 46. minuti, ko je bil natančen Urban Sodja, ki je postavil končni rezultat 5 : 2.

Samozavestni zaradi pomembne zmage so Jeseničani v soboto odpotovali na težko gostovanje pri nasprotniku iz lanskoletnega polfinala, ekipi Pusteral Wölfe. Toda domačini so tekmo začeli agresivno, kljub temu pa so prvi zadetek dosegli Jeseničani in z golom Žiga Urukala povedli z 0 : 1. V drugi tretjini so nato trikrat zadeli domačini, ter povedli s 3 : 1. Po še enem golu v zadnjem delu tekme je bil končni izid 1 : 4.

Na lestvici AHL vodi ekipa SŽ Olimpija Ljubljana s 55 točkami, SIJ Acroni Jesenice na dvanajstem mestu pa ima 34 točk. Zadnjo priložnost za nove točke v letošnjem letu bodo imeli Jeseničani danes, ko bodo ob 19. uri v Dvorani Podmežakla gostili ekipo Die Zeller Eisbären.