Dr. Borut Stražišar kandidira za predsednika stranke upokojencev. / Foto: Gorazd Kavčič

Kandidat za predsednika DeSUS

Borut Stražišar s Slovenskega Javornika je kandidat za predsednika stranke DeSUS.

Stražišar kot enega ključnih problemov na področju skrbi za starejše omenja pomanjkanje kadra, ki bo v prihodnje skrbel za starostnike. »Ključni problem ne bo v denarju, temveč v ljudeh, ki bodo pripravljeni skrbeti za starostnike,« je dejal in opozoril na že sedanje pomanjkanje osebja v domovih za starostnike.

Jesenice – Na predčasnem volilnem, programskem in statutarnem kongresu stranke DeSUS, ki je sklican za 17. januar, se bodo za mesto predsednika stranke potegovali vsaj trije kandidati. To bodo Karl Erjavec, ki kandidira za že peti mandat na čelu stranke, kmetijska ministrica Aleksandra Pivec in presenečenje – dr. Borut Stražišar s Slovenskega Javornika.

Stražišar je novo ime na politični sceni, lani jeseni je bil izvoljen v jeseniški občinski svet na listi stranke DeSUS, kot nam je povedal, pa je član stranke šele od prejšnjega ponedeljka. Njegovo kandidaturo za predsednika DeSUS je najprej potrdil jeseniški občinski odbor, kjer so ga tudi nagovorili h kandidaturi, saj da se je izkazal z dosedanjim delom v občinskem svetu. Tam je eden aktivnejših občinskih svetnikov, ki podrobno prouči vsa gradiva in tudi tvorno sodeluje v razpravah. Stražišar je zatem dobil tudi zeleno luč regijskega odbora stranke, nam je povedal.

In zakaj se je odločil kandidirati in izzvati dolgoletnega predsednika, ki ga mnogi enačijo s samo stranko? Kot je dejal, politike ne jemlje kot areno in spopad več protikandidatov. »S kandidaturo želim preveriti, ali bi bila stranka pripravljena sprejeti neko novo usmeritev, novo politiko in program na področju starejših. Ponudil bom svoje znanje, izkušnje, odločitev pa bodo sprejeli člani stranke,« je dejal Stražišar in poudaril, da nima nič proti Karlu Erjavcu, o njegovem delu bo sodila zgodovina.

Štiriinpetdesetletni Stražišar je sicer doktor pravnih znanosti, zaposlen na agenciji za radioaktivne odpadke v Ljubljani, kamor se dnevno vozi s Slovenskega Javornika, kjer živi. Pri svojem delu poudarja pravo, poštenost in sistemsko celovitost. Prepričan je, da bi ob spoštovanju prava v državi lahko storili bistveno več, kot smo v letih od osamosvojitve.