Prenovljene podružnične šole v Zgornjem Tuhinju se je razveselilo šestdeset tamkajšnjih učencev in številni drugi krajani.

Podružnična šola srce kraja

Največja podružnica Osnovne šole Šmartno v Tuhinju – šola v Zgornjem Tuhinju – je prenovljena in povečana, s čimer bo pouk za šestdeset učencev in učiteljev še kakovostnejši. Občina Kamnik je v prenovo namenila več kot pol milijona evrov.

Zgornji Tuhinj – Učenci so v prenovljeno šolo vstopili šele v začetku tega šolskega leta, saj je bila zaradi zahtevnih del šola lansko leto zaprta, učenci pa so pouk obiskovali v matični šoli.

Šola v Zgornjem Tuhinju je zdaj bogatejša za novo strešno kritino, dve učilnici in dva kabineta v mansardi, povečano in preurejeno telovadnico, preurejeno kuhinjo, sanitarije v pritličju in nove garderobne omarice. V prvem nadstropju so zamenjana vratna krila in podi v učilnicah, obnovili so tudi zunanje in notranje stopnice ter zunanje športno igrišče.

»V preteklem šolskem letu smo učenci in učitelji obiskovali pouk v matični šoli in se pri tem naučili sobivanja in dejstva, da je včasih za dosego ciljev treba potrpeti. Skozi leto smo se z veseljem vključevali v načrtovanje in dajali predloge glede ureditve prostorov. Med največje pridobitve štejejo jedilnica, telovadnica, učilnici v zgornjem nadstropju in ureditev garderobnih omaric. Hvaležni smo, da nam je občina prisluhnila in zagotovila novo kritino ter omogočila veliko nepredvidenih popravil, ki so se ob prenovi pokazale pri naši stari dami, kot smo rekli šoli,« je ob odprtju povedala vodja Podružnične šole Zgornji Tuhinj Ivica Bajde, kako kakovosten pa je pouk na podružnicah in da bo z obnovo v prihodnje še bolj, pa je potrdila tudi ravnateljica Osnovne šole Šmartno v Tuhinju mag. Darja Krašovec: »Prav majhnost šole daje občutek domačnosti, zaupanja, varnosti in prijateljstva med mlajšimi in starejšimi učenci. Vpetost v okolje in povezanost med učenci, učitelji, starši in krajani predstavljata ključni prednosti podružničnih šol v primerjavi z večjimi šolami. Včasih je veljalo prepričanje, da so podružnice 'za časom' in da ne delajo po konceptih sodobne šole, vendar tovrstna razmišljanja nikakor ne držijo.« Ravnateljica in vodja podružnice sta trak pred prenovljeno šolo slavnostno prerezali z županom Matejem Slaparjem.

Celotna vrednost investicije je znašala dobrih 514 tisoč evrov, od tega je država prispevala 166.562 evrov.