Kulturno društvo Igralska skupina Gašperja Lambergarja, ki je že leta rado viden in ustvarjalen gost, pripravlja štiri dinamične zgodbe iz treh zgodovinskih obdobij. / Foto: F.

Radovljica v srednjem veku

V nedeljo so v Radovljici pripravili že štiriindvajseto Srečanje mest na Venerini poti s pisano srednjeveško tržnico. Dogajanje se je zaradi dežja preselilo v Radovljiško graščino, zanimanje turistov kljub temu veliko.

Radovljica – Tudi za letošnjo zadnjo nedeljo v juliju je radovljiško turistično društvo pripravilo bogat program tradicionalnega, letos že 24. Srečanja mest na Venerini poti s pisano srednjeveško tržnico v starem mestnem jedru. A jo je organizatorjem in obiskovalcem zagodlo vreme, tako da so morali dogajanje s slikovitega Linhartovega trga preseliti v atrij Radovljiške graščine.

»Žal mi je za tiste sodelujoče, ki so prišli od daleč, z drugih koncev Slovenije, da bi svoje izdelke predstavili na stojnicah v Radovljici, pa so se nato odločili, da se zaradi slabega vremena vrnejo domov. Tisti, ki so ostali, so se predstavili v graščini, kjer smo tudi izpeljali ves napovedani program,« je povedala Nadja Jere iz Turističnega društva Radovljica.

Kot pravi, turistov slabo vreme ni motilo, v velikem številu so z zanimanjem spremljali dogajanje v graščini, kjer je kulturno društvo Igralska skupina Gašperja Lambergarja, ki je že leta rado viden in ustvarjalen gost, pripravilo dinamične zgodbe iz treh zgodovinskih obdobij ter za zaključek pripravilo še slikovit baročni ples.

Med tistimi, ki na Srečanju mest na Venerini poti vseskozi sodeluje z organizatorjem prireditve, je tudi Kulturno društvo Radovljica, ki vsako leto poišče temo, ki zadeva kroniko mesta, in uprizori šaljivo enodejanko. Pogovor o znameniti Vurnikovi podobarski delavnici z ddr. Damirjem Globočnikom, umetnostnim zgodovinarjem in likovnim kritikom, so sicer prestavili na jesen, dogajanje srečanja mest na Venerini poti v pa se je zaključilo v graščinski kleti, kjer Linhartov oder, ki deluje v okviru KUD Radovljica, iz srednjeveške Carmine Burane povzel znameniti dramski prizor: Prepir med vinom in vodo.