Kranjčani in Domžalčani boljši, a poraženi

Kranj – Konec tedna so nogometaši v Prvi Ligi Telekom Slovenije odigrali tekme drugega kroga. Že v petek je Triglav gostoval v Kidričevem in po odlični predstavi v sodnikovem podaljšku izgubil z Aluminijem z 2 : 1. Kranjčani so prvi polčas dobili z 0 : 1, ko je v 38. minuti s prekrasnim strelom vratarja premagal Tilen Mlakar. V drugem delu so domačini izenačili s prestrogo dosojenim kazenskim strelom, nato pa sodnik v 86. minuti ni dosodil regularnega zadetka nogometašev Triglava. Darilo so domačini izkoristili v 91. minuti in dosegli zadetek za zmago.

V Sežani so nogometaši NK CherryBox 24 Tabor Sežana v soboto z 1 : 0 premagali Celje, tekma v Velenju med Rudarjem in Mariborom pa se je končala neodločeno 1 : 1.

V nedeljo so nogometaši Mure s 4 : 3 premagali Bravo, Olimpija pa je s 4 : 2 premagala Domžale. Domžalčani, ki so v četrtek zvečer zmagali na povratni tekmi kvalifikacij za evropsko ligo proti Balzanu z 1 : 0, so na tekmi sicer povedli z 0 : 2, ko sta zadela Senijad Ibričić in Sven Šoštarič Karič, a so nogometaši Olimpije goste najprej ujeli in na koncu slavili.

Na lestvici vodi Olimpija s šestimi točkami, Triglav je s tremi točkami četrti, Domžale pa z eno točko devete. V tretjem krogu konec tedna so na sporedu tekme Celje – Aluminij (petek), Domžale – Mura, Triglav – Rudar (sobota), Bravo – CherryBox 24 Tabor Sežana, Maribor – Olimpija (nedelja). Še prej Domžalčane v četrtek ob 20.45 na domačem igrišču v drugem krogu kvalifikacij za evropsko ligo čaka tekma z Malmöjem.