Kolesarji so najtežjo rekreativno preizkušnjo pri nas znova začeli v središču Kamnika.

Kolesarji znova čez klance

Maraton Alpe, najtežja rekreativna kolesarska preizkušnja, tudi tokrat ni razočaral.

Kamnik – Kolesarski Maraton Alpe se je v nedeljo v svoji 13. izvedbi znova vrnil v središče Kamnika, potem ko so organizatorji zadnji dve leti zaradi gradbenih del start in cilj preselili ob mekinjski stadion.

Stotridesetkilometrski krog, ki zajema tri alpske prelaze – Jezerski vrh, Pavličevo sedlo in Črnivec – z dva tisoč višinskimi metri velja za najtežjo rekreativno kolesarsko preizkušnjo pri nas.

Letos ga je s časom 3;40:54 najhitreje odpeljal Dean Bratuš, minuto za njim pa sta skozi ciljno črto pripeljala Uroš Komac in Matic Žumer. » Vedel sem, da se bo odločalo na Črnivcu in da ne smem čakati, zato sem poskusil s pobegom na klancu, kar se mi je na koncu obrestovalo,« je v cilju povedal zmagovalec.

Med ženskami zmagala Gorenjka Kaja Logar. »To je zame šele druga tekma letos, saj kolesarim predvsem zase. Želela sem pa dokazati, da se da odpeljati dober rezultat, tudi če ješ samo rastlinsko hrano,« je povedala Logarjeva, ki je kljub padcu v prvem delu dirke zmagala pred Špelo Škrajnar in Katarino Novak. »V pomoč mi je bil brat, ki mi je pomagal in me na ravnini povlekel nazaj v skupino,« je komentirala nesrečen dogodek.

Med udeleženci je bil tudi nekdanji smučarski skakalec Robert Kranjec, ki je z alpskim krogom opravil v manj kot štirih urah. »Traso sem za trening odpeljal že s Primožem Rogličem, vsekakor pa je tekma težja, saj ni počitka in se morda lahko preceniš na kakšnem klancu. Vendar sem taktično kar dobro odpeljal in šel na prvih dveh malo počasneje, tako da sem imel za Črnivec še dovolj energije. Glede na to, da sem še začetnik, sem zelo zadovoljen,« je povedal nekdanji skakalni as.

Na koncu maratona je bil zadovoljen tudi vodja tekmovanja Janez Jarm. »Vesel sem, da so kolesarji varno prišli v cilj, seveda pa me veseli tudi to, da je maraton znova v centru mesta, kar je precej bolj atraktivno tako za gledalce kot tekmovalce, pa čeprav je organizacijsko nekoliko dražje,« je povedal Jarm, ki je potarnal le nad nekaj udeleženci z elitno licenco, ki ne sodijo na amatersko dirko: »Disciplinska komisija na kolesarski zvezi ne opravlja svojega dela, pravijo, da je dovolj, če jih na koncu diskvalificiramo, seveda pa lahko ti kolesarji vplivajo na sam potek dirke.«