Za zmago v ženski konkurenci so bili odločilni zadnji metri. Žirovka Katja Podobnik je prehitela do tedaj vodilno Nejo Kršinar. / Foto: Gorazd Kavčič

Tek z izjemnim vzdušjem

Tek štirih mostov v Škofji Loki je znova navdušil tekače in navijače.

Škofja Loka – Škofjeloške ulice so v soboto preplavili tekači, ki so se udeležili Teka štirih mostov. Dopoldan so tekli predšolski otroci in junaki tretjega nadstropja, popoldan osnovnošolci, zvečer pa je sledil še vrhunec: nočni tek na deset kilometrov, na katerem je nastopilo skoraj 1300 tekačic in tekačev med posamezniki in štafetami.

»Menim, da smo še presegli prejšnja leta. Dodali smo nekaj novosti. Smo rekordni v vseh pogledih in zelo zadovoljni. Vzdušje je bilo znova fantastično. Po tem smo najbolj znani in očitno bo tako še naprej. Loka je Tek štirih mostov sprejela za svojo prireditev. Udeleženci radi prihajajo k nam teč in uživati. Ko pomislim na letošnji dogodek, se najprej spomnim junakov tretjega nadstropja, ki so z dopoldanskim tekom obogatili naš program,« je po koncu dogodka kratko oceno podal Igor Drakulič, vodja prireditve, ki poteka v organizaciji Društva T4M in Športne zveze Škofja Loka.

Tek ni bil le množičen, v boju za najvišja mesta so bili tudi odlični slovenski tekači. V moški konkurenci je vlogo favorita upravičil Mitja Krevs (Tekaško društvo Mitek), ki je s časom 30:57 tekel najhitreje izmed Slovencev v zgodovini Teka štirih mostov. Rekordna znamka (30:14) ostaja v lasti avstrijskega tekača izpred dveh let. Za Krevsom je bil drugi v cilju Primož Kobe (Fit klub Novo mesto, 31:49), tretji pa najhitrejši Gorenjec Primož Porenta (AD Olimpik, 33:18). »Če bi pogledali časovno razliko, bi res verjetno mislili, da je bila to lahka zmaga, pa ni bilo tako. To je bil zame eden težjih prihodov v cilj, odkar tečem. V prvem delu je šlo lepo, v zadnjih dveh, treh kilometrih pa se je poznalo pomanjkanje tekočine. Tempo je padel. Glede na zahtevnost proge in dejstvo, da sem bil v poznem zimskem delu sezone poškodovan, dva meseca brez teka, sem zelo zadovoljen. Vzdušje je bilo znova fenomenalno,« je povedal Mitja Krevs. Precej bolj na tesno je bilo v ženski konkurenci. Odločitev je padla v ciljni ravnini na Mestnem trgu, kjer je Katja Podobnik iz ŠD Tabor Žiri s časom 38:43 za dve sekundi prehitela do tedaj vodilno in favoritinjo Nejo Kršinar (KGT Papež) in za štiri sekunde Tino Kozjek (EGP). Rekord (35:44) je bil kar daleč. »Nisem pričakovala zmage. Nejo Kršinar sem zagledala šele v ciljni ravnini. Zelo sem vesela. Vzdušje ob progi mi je veliko pomagalo pri tem uspehu, ki ga med domačimi tekmovanji uvrščam kar k vrhu,« je bila zadovoljna Žirovka Katja Podobnik, v prvi vrsti gorska tekačica.

Med moškimi štafetami sta bila najhitrejša Jure in Jan Trček (Woodano – masivno pohištvo, 33:03), med mešanimi Jan Brenkuš in Neža Rant (Gimnazija Škofja Loka 3, 41:17), med ženskimi pa Jerica Kravos in Veronika Krečič (ŠD Tekači Vipavske doline, 39:30). Najhitrejša ekipa je bila Mateja šport, najštevilčnejša pa znova Gimnazija Škofja Loka.