Maratonec Rok Puhar je bil prepričljivo najhitrejši na Mošenjskem teku. / Foto: Matjaž Klemenc

Puhar zmagal v Mošnjah

Mošenjski tek je potekal že tridesetič.

Mošnje – Malo je prireditev, ki se lahko pohvalijo s tako dolgo zgodovino kot Mošenjski tek. V soboto je v organizaciji ŠD Mošnje potekal že tridesetič.

Obletnica je bila tudi v znamenju dobre konkurence. Med moškimi je zmagal naš najboljši maratonec Rok Puhar (AK Triglav Kranj). »Ta teden sem znova začel trenirati in po naključju sem zasledil razpis za tekmo v Mošnjah. Ker sem načrtoval tempo tek, sem se odločil za udeležbo na tej prireditvi. Zanimala me je tudi proga. Moram reči, da je težja, kot sem mislil. Vseeno je bil to dober trening,« je povedal atlet iz Šenčurja, katerega cilj je čim bolje se pripraviti za jesen in potem dobro odteči maraton. S časom 16:10 je na osemkilometrski razgibani progi najbližjega konkurenta Danila Šimnica (KK Završnica) prehitel za skoraj dve minuti, tretji je bil Marjan Robič.

V ženski konkurenci je niz zmag na letošnjih tekih na Gorenjskem nadaljevala Nives Skube (AD Olimpik), druga je bila Anja Zima iz domačega ŠD Mošnje, tretja pa Urška Malovrh.