Gorski tekač Timotej Bečan na poti do novega naslova državnega prvaka / Foto: Tina Dokl

Na Ratitovcu boj do konca

Gorski tekači so se za naslove državnih prvakov merili na gorskem teku na Ratitovec. V konkurenci članov je bil to boj do zadnjih metrov. Naslov je ubranil Medvoščan Timotej Bečan.

Železniki – Tek iz Železnikov na Ratitovec v organizaciji AD Železniki je bil v nedeljo v 24. izvedbi in znova z mednarodno udeležbo. Med drugim je štel za državno prvenstvo v teku navkreber in bil za najboljše pregledna in izbirna tekma za evropsko prvenstvo čez mesec dni v švicarskem Zermattu. Na vseh razdaljah je bilo skupaj skoraj dvesto tekačic in tekačev.

Med člani je bil boj do zadnjih metrov, na koncu pa je bil Timotej Bečan za odtenek močnejši od veterana Mirana Cveta in s tem ubranil naslov. S časom 1 ura 1 minuta in 1 sekunda je postavil tudi najhitrejši čas doslej. Tretji je v cilj pritekel Gašper Bregar (vsi KGT Papež). Iz Železnikov so na Ratitovec prvič tekle tudi ženske. Zmagala je Mojca Koligar (KGT Papež), njen odlični čas 1,11:54 pa je mejnik, ki bo ostal vsaj do naslednjega leta. Druga je bila Barbara Trunkelj (Salomon), tretja pa povratnica Mateja Kosovelj (AK Gorica).

Mladinke in mladinci so na Ratitovec tekli s Prtovča. Najhitrejša sta bila Klemen Španring (AD Slovenska Bistrica) in Nuša Mali (AD Domžale). V Železnikih so za Pokal Sovenije tekli tudi otroci, s Prtovča pa je potekal panoramski tek.