Ana Križnar je geometrijskim likom dodala svetlobno kombinacijo.

Oblačilni Bauhaus

Srednja šola za oblikovanje in fotografijo v Ljubljani je pripravila že tradicionalno modno revijo. Gostil jo je Oder pod zvezdami ljubljanskega Lutkovnega gledališča. Letošnja tema je bila ideja Bauhausa. Videli smo kreacije dijakov tretjega in četrtega letnika pa tudi najizvirnejšo kreacijo oblačila za valeto.

Mladi želijo samostojno ustvarjati modno prihodnost, so zapisali na vabilu za tokratno modno revijo. Bodoči modni oblikovalci so tako na že tradicionalni modni reviji predstavili svoje vizije in ideje. Osrednja tema zaključnih kolekcij dijakinj četrtega letnika modnega oblikovanja je bila stota obletnica ustanovitve umetniške šole Bauhaus. Vsaka posameznica se je podala na raziskovalno pot in se osredotočila na svoje videnje zapuščine prve modernistične šole oblikovanja. Nastalo je 17 različnih konceptov, ki se, kot pravijo, zrcalijo v avtorskih pogledih na avantgardne umetnike in njihova umetniška dela, arhitekturne dosežke, odprtosti za mednarodne vplive ...

Med dekleti smo zasledili tudi štiri dijakinje z Gorenjskega. Jerca Oman je iz Bistrice pri Tržiču, Tjaša Demšar iz Gorenje vasi, Maša Bertoncelj in Ana Križnar pa prihajata iz Škofje Loke. Omanova pravi, da je navdih za tokratno modno revijo črpala iz obdobja druge svetovne vojne, ko so šolo zaprli. Demšarjevo so navdihnile hiše profesorjev in notranja oprema, prostori, Bertoncljeva se je osredotočila na slikarja Nagya in svojo kreacijo našla tudi v njegovih linijah, konstruktivističnih slikah, medtem ko je Križnarjeva črpala iz vseh del Lászla Moholy-Nagya, poustvarila pa neki svoj vzorec. Dodala je tudi krog, uporabila barvo kovine in s tem v nastalo vpela svetlobo oziroma njen učinek.

V uvodnem delu modne revije so se s svojimi oblačili predstavile dijakinje tretjega letnika, še pred tem pa smo spoznali tudi zmagovalko mednarodnega modnega natečaja za najizvirnejšo kreacijo oblačila za valeto. Zmaga je šla v roke Rine Grošelj iz OŠ Gradec.