Sunsi povedli, Šenčur blizu presenečenju z Olimpijo

Odigrane so prve četrtfinalne tekme v boju za naslov članskega košarkarskega državnega prvaka.

Kranj – V prvem kolu četrtfinalnih serij košarkarske Lige Nova KBM so si prednost priigrali Sixt Primorska, Petrol Olimpija, Krka in Helios Suns.

Domžalčani so v gosteh presenetili Hopse iz Polzele in zmagali z 82 : 95 (25 : 27, 16 : 24, 23 : 24, 18 : 20). »Čestitam fantom za odlično predstavo in zmago. Vedeli smo, kaj nas čaka in kaj moramo storiti. Imamo še preveč nihanj v igri, preveč nespametnih potez v napadu, danes pa je prevladalo to, da smo zadeli tako odprte kot težke mete,« je bil zmage vesel Dejan Jakara, trener ekipe Helios Suns. Od gorenjskih ekip je v boju za naslov tudi Gorenjska gradbena družba Šenčur. V prvi tekmi četrtfinala so gostovali pri branilcu naslova Petrolu Olimpiji in bili tudi oni blizu presenečenju. Ljubljančani so bili na koncu boljši z 79 : 77 (23 : 20, 19 : 17, 19 : 19, 18 : 21). Konstantin Subotič, trener GGD Šenčur, je po tekmi povedal: »Vedeli smo, kaj nas čaka v Stožicah, kjer je vedno težko igrati. Petrol Olimpija je zasluženo zmagala in ostaja favorit tudi na drugi tekmi. Zadovoljni smo, da smo v drugem polčasu igrali dobro in se vsakič znova vračali v igro za zmago.«

Druge tekme četrtfinala bodo tako Domžalčani kot Šenčurjani odigrali jutri. Helios Suns si lahko z zmago pred domačimi gledalci (začetek tekme bo ob 19. uri) že zagotovijo uvrstitev med štiri najboljše klube v državi. Doma igrajo tudi košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur (začetek tekme ob 15.30), z morebitno zmago pa bi četrtfinalni niz podaljšali za tretjo tekmo, ki bi bila v torek, 7. maja, v Ljubljani.