Kljub veselju po drugem zadetku so jeseniški hokejisti v nedeljo z ledene ploskve odšli slabe volje. / Foto: Gorazd Kavčič

Slavja v Podmežakli ni bilo

Na četrti tekmi polfinala jeseniškim hokejistom ni uspelo zmagati, zato bo odločitev o drugem finalistu Alpske lige padla danes v Brunecku.

Jesenice – Po izenačenem rezultatu 1 : 1 v zmagah so hokejisti moštva SIJ Acroni Jesenice v petek gostovali v Brunecku in ekipo Pustertal Wölfe premagali z golom kapetana Andreja Tavžlja v 59. minuti tekme. Tako so v zmagah povedli z 2 : 1 in polna dvorana navijačev je v nedeljo zvečer v Dvorni Podmežakla na Jesenicah pričakovala zmago in uvrstitev v veliki finale. Po treh zmagah (ekipe v polfinalu igrajo na tri zmage) se je v finale že uvrstila SŽ Olimpija. Jeseničani so začeli napadalno in vse je kazalo, da za zmago ne bo skrbi. Toda prvi gol je padel šele v 28. minuti, ko so se veselili gostje. Jeseničani so izenačili sedem minut pozneje, ko je zadel Gašper Glavič. Veselje pa ni trajalo dolgo, saj so gostje znova povedali. Dobre tri minute pred koncem je na 2 : 2 izenačil Luka Bašič. Tako je vse kazalo na podaljšek, dokler ni vsega 16 sekund pred koncem tekme gola zadel Armin Helfer in postavil končni rezultat 2 : 3 (0 : 0, 1 : 2, 1 : 1).

Izid v seriji je izenačen na 2 : 2, odločilna peta tekma bo danes ob 20. uri v Brunecku.