Kegljačice Triglava so najboljše v državi

Kranj – Končala so se tekmovanja v vseh slovenskih ligah, naslov prvakinj pa je v ženski konkurenci osvojil Triglav. Kranjčanke so tako prekinile večletno prevlado Celjank, tretje mesto so osvojile Tržičanke, ženska ekipa kamniškega Calcita pa četrto mesto. Pri moških so prvaki Mariborski Konstruktor, Ljubelj Tržič je osvojil drugo mesto, Calcit Kamnik tretje, Triglav osmo, SIJ Acroni Jesenice pa deseto mesto. Tako so Jeseničani izpadli v 1. B ligo. V njej je od gorenjskih moštev v tej sezoni nastopal moška ekipa Hidro Medvode in osvojila sedmo mesto. V drugi ligi – zahod je nastopalo pet gorenjskih ekip. Prvak je postala ekipa Pivke, kamniški Calcit 2 je bil četrti, Siliko Kranj peti, Triglav 2 sedmi, Železniki osmi, ekipa KI Škofja Loka pa deveta. V tretji ligi – zahod so nastopile štiri gorenjske ekipe. Najbolje se je uvrstil Adergas, in sicer na drugo mesto. Peto mesto je osvojila ekipa Calcit 3 Kamnik, šesto Železniki 2, sedmo pa Kranjska Gora.

V Gorenjski kegljaški ligi so letos nastopile štiri ekipe. Naslov prvaka je osvojila ekipa Ljubelj 2. S tem so si pridobili pravico nastopa na kvalifikacijah za popolnitev tretje slovenske lige. Ekipa Triglav 3 je bila druga, ekipa KI Škofja Loka 2 tretja, ekipa Železniki 3 pa četrta.