Triglav ugnal Olimpijo

Nogometaši Triglava so v soboto premagali Olimpijo, Domžalčani pa v nedeljo Aluminij.

Kranj – Konec tedna so nogometaši v prvi slovenski nogometni ligi Telekom odigrali tekme 22. kroga. Sobotni spored se je začel s tekmo v Kranju, kjer je Triglav gostil Olimpijo. Pred okoli tisoč navijači so Ljubljančani začeli silovito in imeli pobudo, a so se domačini dobro postavili in v višini kazenskega prostora prekinjali njihove nalete vse do 28. minute, ko se je skozi domačo obrambo sprehodil Asmir Suljić in žogo poslal za hrbet sicer odlično razpoloženega čuvarja domače mreže Jalen Arka. Tudi v nadaljevanju so se vrstili napadi in v 54. minuti je sodnik Matej Jug prestrogo kaznoval domačine ter Olimpiji dosodil enajstmetrovko. Izvajalec najstrožje kazni je bil Stefan Savić, ki pa je žogo poslal mimo domačih vrat. V končnici tekme so Kranjčani uprizorili izjemen preobrat. Najprej je bil po igranju z roko v kazenskem prostoru z 11 metrov uspešen David Tijanić, v četrti minuti sodnikovega podaljška pa je isti igralec, po dvojni podaji s Tomom Žurgo, zadel še za 2 : 1.

V nedeljo so nogometaši Domžal gostili Aluminij in zmagali s 3 : 0. Za domačine so zadeli Adam Gnezda Čerin, Shamar Amaro Nicholson in Slobodan Vuk. Domžalčani so na lestvici tretji s 34 točkami, Triglav na sedmem mestu pa ima 25 točk.

S spomladanskim delom tekmovanja se je nadaljevalo prvenstvo v drugi SNL. Kalcer Radomlje je s 5 : 1 premagal Ilirijo 1911, Roltek Dob pa se je z ekipo Beltincev razšel z 1 : 1. Na lestvici vodi Kalcer Radomlje z 39 točkami, Roltek Dob je z 31 točkami četrti.