Za šahisti prvi turnir

Turnirji za Pokal Poljanske doline z močno udeležbo

Škofja Loka – V športni dvorani na Trati je v začetku marca v organizaciji Športne zveze Škofja Loka in Športnega društva Poljane potekal prvi od osmih šahovskih turnirjev šestega ciklusa za Pokal Poljanske doline Minervo 2019.

V konkurenci petdesetih igralcev iz vse Slovenije je s 7,5 točke prvič zmagal FIDE mojster Piotr Timagin pred Evaldom Uletom ter Sergeyem Trussevichem. V kategoriji seniorjev je slavil Leon Mazi, pri mladincih pa Simon Trussevich. Na turnirju je igralo tudi rekordno število domačih igralcev z območja Upravne enote Škofja Loka, kar 23, med katerimi je bil najboljši Vojko Reven iz Gorenje vasi, ki je v skupnem točkovanju zasedel 17. mesto z doseženimi petimi točkami od devetih možnih. Turnir je štel tudi za prvenstvo občine Škofja Loka ter za Športno-rekreacijske igre. V konkurenci loških igralcev je zmagal Samo Bobnar.

Letošnji ciklus bo podobno kot lanski potekal po celotnem območju Poljanske doline, Železnikov in Idrije. Naslednji turnir bo 13. aprila prvič na Hotavljah in bo štel tudi za prvenstvo občine Gorenja vas - Poljane.