Ivan Sivec in Miha Naglič sta razdrla marsikatero zanimivo o pisanju knjig in nas, ki jih tako radi beremo. / Foto: Tina Dokl

Ivan Sivec je pisec brez primere

Na 127. Glasovi preji smo v četrtek v Sokolskem domu v Škofji Loki gostili pisatelja, pesnika in publicista Ivana Sivca in izvedeli marsikaj zanimivega o njegovem ustvarjanju in pogledih na svet, ki nas obkroža.

Škofja Loka – Ivan Sivec nedvomno velja za enega najbolj plodovitih slovenskih pisateljev vseh časov, v športnem žargonu bi mu lahko pripisali več rekordov. Napisal je že 150 knjig, na Glasovi preji smo izvedeli za »še toplo« 151. knjigo z naslovom Ajda na polju. V njej je poleg temeljite bibliografije svojih knjig – med njimi je dvajset zgodovinskih romanov, 21 biografskih romanov, 17 del za družinsko branje, tu pa so še socialno-psihološki romani, pustolovski romani, knjige s športno tematiko, knjige za mlajše in najmlajše, knjige o glasbi, kmečke povesti in romani, spominska proza, humorne pripovedi in potopisi – zbral tudi 150 besedil za narodno-zabavno in zabavno glasbo. Verjeli ali ne, doslej jih je napisal več kot 2500 in zanje prejel številne nagrade na najpomembnejših festivalih narodno-zabavne glasbe. Drugi povod, da smo priljubljenega avtorja povabili na Prejo, pa je njegov okrogli življenjski jubilej, v maju bo namreč dopolnil sedemdeset let.

V pogovoru z Miho Nagličem nam je Ivan Sivec razkril nekatere skrivnosti svoje pisateljske marljivosti, kaj ga spodbuja k pisanju in na kakšen način se loteva bodisi romanov bodisi prav­ljic za otroke. Sogovornika sta se dotaknila tudi ta čas aktualnih Prešernovih nagrad in dejstva, da je Slavko Avsenik ni nikoli dobil. Seveda pa Sivec ne bi bil Sivec, če ne bi stresel kakšne duhovite anekdote in z njo povedal, kako zanimivo in lepo je življenje. Več o večeru z njim v Gorenjskem glasu v četrtek.