Matic Plevel, Anže Langus Petrović, Srečko Langus, Sašo Avsenik / Foto: Tina Dokl

Srečanje glasbenikov

Gostilna Pod Krvavcem je tokrat prvič gostila glasbenike in ljubitelje slovenske narodno-zabavne glasbe. V prijetni atmosferi so se sproščeno družili, dobro jedli, pili, in kot se za veseljake njihovega kova spodobi, tudi kakšno zaigrali, zapeli in ob tem zaplesali.

Januar je po pestrem decembrskem koncertnem obdobju za glasbenike mrtva sezona. Ne nastopajo in si lahko vzamejo čas zase in svoje najbližje. V petek zvečer so si ga vzeli za glasbene kolege. Pobudnik srečanja muzikantov in spontanega druženja v Gostilni Pod Krvavcem v Gradu pri Cerkljah je bil Matic Plevel, kitarist Ansambla Saše Avsenika. Pojasnil je, da je bilo tovrstno srečanje prvo v tem delu Slovenije. »Na Štajerskem in Dolenjskem so ponovoletna srečanja muzikantov običajna, na Gorenjskem pa redka, organizirajo jih le na Bledu.« Matic je povabil prijatelje, s katerimi skupaj igrajo, pojejo ali kakorkoli glasbeno sodelujejo, ter tudi tiste, ki imajo radi narodno-zabavno glasbo. »Moto dogodka se glasi Pod Krvavcem postoj in pesem zapoj, če pa peti ne znaš, pa za liter daš. Veseli me, da so se nam pridružili tudi predstavniki slovenske zabavne pop glasbe, da smo združeno začrtali zgodbo, iz katere se bo morda razvilo tudi kakšno glasbeno sodelovanje. Ob tej priložnosti pa smo tudi glasbeniki brez obveznosti lahko proslavili prihod novega leta.«

Na Gorenjsko so na srečanje prišli muzikanti iz vse Slovenije: člani Ansambla Roka Žlindre, ansambla Prava stvar, Biseri, Banovšek, Jureta Zajca, Štajerskih 7, Kvatropirci, Uroš Steklasa in drugi. Glasbene kolege je prišel pozdravit tudi Sašo Avsenik. Dejal je: »Lepo je videti glasbenike, ki pridejo zaradi veselja, in ne zaradi zaslužka. To je priložnost, ko se lahko povežemo profesionalci in amaterji, si izmenjamo izkušnje, obenem stkemo nova poznanstva, iz katerih se rodijo nove ideje, inspiracije in zvoki.« Narodno-zabavnega srečanja se je udeležil tudi Anže Langus Petrović, basist spremljevalne zasedbe Jana Plestenjaka, in njegov oče Srečko Langus, ki je po besedah Matica Plevela legenda narodno-zabavne glasbe. Anže Langus Petrović meni, da so tovrstna srečanja obvezna, saj se z njimi spodbuja kolegialnost med glasbeniki, oživljajo stiki in omogočijo sproščen klepet ob kozarcu rujnega.

Da pa glasbeniki niso bili lačni, pa je poskrbelo osebje Gostilne Pod Krvavcem. »Pogostili smo jih čisto po domače, s sladkim zeljem z ocvirki in klobaso,« pojasni Benjamin Rezar, vodja gostilne, ki želi, da bi srečanje muzikantov postalo tradicionalno.