Poraz Jeseničanov, zmaga Triglava

Ljubljana, Kranj – v Alpski hokejski ligi (AHL) so v soboto hokejisti odigrali tekme 22. kroga. V Hali Tivoli je bil na sporedu že peti slovenski derbi, ki so ga dobili hokejisti moštva SŽ Olimpija. Boljši so bili s 4 : 3. Jeseničani so povedli z zadetkom Davida Rodmana ob izteku sedme minute, nato je izenačil njihov lanski igralec Žan Jezovšek, ki je zadel tudi dve minuti in pol pred koncem prve tretjine, tako da so na prvi odmor z vodstvom 2 : 1 odšli igralci Olimpije. Na začetku druge tretjine je izenačil Luka Bašič, nato pa je Jeseničane v vodstvo popeljal Philippe Paradis. Minuto in pol pred koncem drugega dela je izenačil Miha Zajc. V nadaljevanju so po treh minutah in pol so zadeli domačini, rezultat se nato do konca ni več menjal.

V Internacionali hokejski ligi (IHL) pa so hokejisti odigrali tekme 15. kroga. V Dvorani Zlato polje je Triglav gostili Slavijo Junior in zmagal s 5 : 3. Za Triglav je dva zadetka dosegal Anže Terlikar, po enega pa še Mihael Potočnik, Miha Morel in Žan Zupan. Triglav je na lestvici drugi z 29 točkami, na lestvici državnega prvenstva pa s 16 točkami in tekmo manj četrti. Naslednjo tekmo bodo hokejisti Kranjčani odigrali v četrtek, ko bodo ob 18. uri v Dvorani Zlato polje gostili hokejiste MK Bled.