Branko Grims (levo) in Bernard Brščič na okrogli mizi, ki je potekala na mednarodni dan človekovih pravic in na dan, ko so v Marakešu potrjevali globalni dogovor o migracijah / Foto: Tina Dokl

Migracije niso človekova pravica

Kranjski poslanec Branko Grims in publicist Bernard Brščič sta slovensko potrditev marakeškega dogovora o migracijah označila za veleizdajo.

Kranj – V ponedeljek, na mednarodni dan človekovih pravic in ko je v maroškem Marakešu 164 držav potrjevalo globalni dogovor Združenih narodov o migracijah, sta mestni odbor SDS Kranj in slovenska skupina Generacije identitete v Kranju pripravila okroglo mizo z naslovom Migracije in človekove pravice. Razpravljavca, ekonomist in publicist Bernard Brščič ter državni poslanec Branko Grims, sta družno ugotavljala, da je pristop k t. i. Marakeškemu sporazumu veleizdaja Slovenije in diktat levice.

»Marakeški sporazum bi bilo treba v celoti zavrniti zaradi nesprejemljive filozofije, ki ruši suverenost nacionalnih držav, kot je Republika Slovenija, ker ruši ustavni red in zakonitost nacionalnih držav. Ključni pravici z vidika problematičnosti sta dve: sporazum uvaja novo človekovo pravico – pravico do migracij – in drugič ukinja eno temeljnih človekovih pravic – pravico do svobode govora. Migrantom dajejo pravico proste izbire destinacijske države, nam, avtohtonemu prebivalstvu, pa jemljejo pravico o tem javno govoriti,« je dejal Brščič in poudaril, da migracije ne morejo biti človekova pravica.

Marakeška deklaracija je napad na koncept nacionalne države, je nadaljeval Brščič in razmišljal v smeri, da če priznamo migracijo kot človekovo pravico, potem priznamo tudi vlom kot pravico. »Tako kot vi najbrž zaklepate vrata svojega stanovanja pred vlomilci, bi morali tisti, ki smo odgovorni, torej slovenski državljani, zapreti vrata pred vlomilci. Kaj pa so nezakoniti migranti drugega kot vlomilci? Njihov prvi stik s slovensko državo je kršenje slovenskih zakonov,« je povedal. »Imamo vso moralno, politično in pravno pravico preprečiti vstop tistim, za katere mislimo, da ogrožajo varnost in da bo njihov vstop v državo zmanjšal našo blaginjo,« je še dejal Brščič in ocenil, da večina migrantov k nam prihaja na socialne počitnice. »Za migrante, ki jih podjetja res potrebujejo, obstaja pravno zakonit in urejen način, da podjetja do njih pridejo. Tistim, ki jih ne potrebujemo, pa imamo vso pravico zapreti vrata,« je dodal. Po njegovem mnenju politika multikulti globalizma vodi v razmere, kakršne v zadnjih dneh vladajo v Parizu.

»Ne glede na to, ali je Marakeški sporazum potrjen in da je formalno glasovanje v skupščini OZN prihodnji teden, je še vedno čas, da se izvede referendum, katerega izid se potem upošteva pri implementaciji in uresničevanju teh določil. Če bi vsi hoteli in zmogli to državniško držo, da bi naredili korak nazaj, bi bilo to za Slovenijo zelo dobro,« pa je poudaril poslanec Branko Grims. »Bojim pa se, da iz tega ne bo nič. Potem lahko storimo le to, da ljudi, ki so storili zavestno kršitev slovenske zakonodaje, prej ali slej pokličemo na odgovornost, najprej politično, potem še preostalo,« je še dejal. Odbor državnega zbora za zunanjo politiko je sicer v sredo zavrnil predlagane sklepe SDS za razpis posvetovalnega referenduma.