Na Pungertu v Kranju so se v pripravi golaža pomerile tri ekipe, a je na koncu najbolj prepričal golaž Grega Krča in Primoža Levičnika.

Konec tedna z Martinom

Če smo včasih martinovali dan ali morda dva ob koncu tedna, pa še to na Dolenjskem, kamor smo se odpravili organizirano z avtobusom, se nam poleg te opcije zadnje čase ponuja nešteto možnosti, ko Martinu in na njegov god nazdravljamo ves teden, morda celo štirinajst dni.

Vinska pot v Rovih pod starim Kranjem se je poslovila. V petek popoldne smo se tako po labirintu kranjskih rovov sprehodili tudi sodelavci Gorenjega glasa, srečali istrsko vinsko kraljico, ki je bila v družbi letošnje vinske kraljice Slovenije in drugih vinskih kraljic tudi v Ljubljani, na že 21. Slovenskem festivalu vin. Ta se je vrnil h koreninam, na začetno lokacijo v Cankarjev dom in dobil novo organizacijsko taktirko.

Na dvodnevnem vinskem festivalu so obiskovalci lahko okušali več kot petsto različnih domačih in tujih vin, se udeležili sedmih vodenih delavnic s sommelieri in enologi, organizirali so pet vinskih salonov. V okviru dogodka so že pred festivalom ocenjevali vina, najboljšim pa podelili priznanja na slovesnosti ob odprtju festivala. Razglasili so tudi najboljše mlade vinarje natečaja Lidlov mladi vinar, v manjši meri je festival spremljala tudi kulinarika.

Martinovali so tudi na Bledu. V nedeljo se je na prostem v Zdraviliškem parku zgodil osrednji kulinarični dogodek, na katerem so se blejskim okusom pridružili slovenski vinarji. Po tradiciji so se vrnili tudi v čase Franceta Prešerna. Brez nastopa Godbe Gorje in žive glasbe tudi tokrat ni šlo.

Cafe galerija Pungert Kranj je tudi letos v sklopu svojega martinovanja povabila na spremljanje tekmovanja v kuhanju govejega golaža. Pomerile so se tri ekipe: ekipo Suzana sta sestavljali Suzani – Geršak in Beguš, kuhali pa sta še dve moški ekipi: Grega Krč in Primož Levičnik, ki sta bila preprosto team Grega in Primož, ekipo Svinjska mast pa sta sestavljala Aleksander Šumi in Danijel Galjot, ki ga poznamo tudi po kreativnosti pri koktajlih z ginom. V ekipi sta bila kuhar in kurjač; vsaka ekipa je dobila enako količino mesa in čebule, predpisane skupne začimbe, dovoljen pa je bil ščepec lastnih. Kaj pa posebna skrivnost za res dober golaž, nas je zanimalo. Danijel Šumi in Aleksander Galjot naj bi uporabila konjak; Geršakova se je nasmehnila, da je njuna skrivnost primorsko srce, medtem ko je bil Krč humorno razpoložen, Levičnik pa bolj tih, a očitno je nekaj odtehtalo, saj je na koncu ravno njun golaž najbolj navdušil in zmagal.