Mlada ekipa FSK Stripy letos igra med malonogometnimi prvoligaši. / Foto: Andrej Žnideršič

Pogumen začetek med prvoligaši

Članska ekipa Futsal kluba Stripy, ki si je v zadnji sezoni izborila mesto med slovenskimi prvoligaškimi moštvi, je sezono sicer začela z dvema porazoma, na prvi domači tekmi pa so napovedali, da ne bodo lahki nasprotniki.

Škofja Loka – Blizu dvesto navijačev je minuli petek zvečer napolnilo športno dvorano na Trati, saj se je v njej v drugem krogu prve slovenske futsal lige (SFL) predstavila domača ekipa Stripy. Ločani so se namreč po zadnji odlični sezoni, ko so v drugi SFL prvo mesto osvojili z le enim porazom, zasluženo povzpeli v prvo SFL, kar pomeni, da po 21 letih znova igrajo v najmočnejši domači konkurenci.

Že v prvem krogu so se na gostovanju v Rogaški Slatini morali spopasti z aktualnimi državnimi in pokalnimi prvaki, ekipo Dobovca Pivovarne Kozel, ki je pred dnevi napredovala v elitni del futsal lige prvakov (najboljših 16 v Evropi). Po pričakovanju so bili gostitelji boljši, in sicer s 6 : 0.

Tudi v petek je imela mlada ekipa Futsal kluba (FSK) Stripy težko nalogo, saj so jim nasproti stali desetkratni državni prvaki – Litija. Ločani so se jim ob glasni podpori navijačev dobro upirali in si pripravili vrsto priložnosti. Tako rekoč vsi domači igralci z vratarjem Igorjem Bratićem na čelu so blesteli tudi v obrambi. V 17. minuti je Luka Kanc po levi strani igrišča prehitel igralce Litije in FSK Stripy popeljal v vodstvo. Do konca polčasa se rezultat ni spremenil, še vedno pa je bila ekipa FSK Stripy bližje zadetka kot drugouvrščena ekipa lanske sezone. V šesti minuti nadaljevanja so gostje izenačili, ko je že kazalo na presenečenje in na prvo veliko točko v prvi slovenski futsal ligi, pa je Borut Ručna zadel za 1 : 2. Rezultat se do konca srečanja ni več spremenil.

»Pričakovali smo tako tekmo. Vedeli smo, da moramo v obrambi dati vse od sebe, kar smo tudi naredili, a je bilo na koncu še vedno premalo. Bili smo blizu zmage in smo gotovo razočarani, vseeno z dvignjenimi glavami pričakujemo novo tekmo,« je povedal kapetan FSK Stripy Aleš Bešter.

Ločani bodo v tretjem krogu gostovali na Vrhniki pri ekipi Siliko Mkeršmanc, nova tekma na domačem igrišču na Trati pa jih čaka 19. oktobra, ko bodo gostili tekmovalce moštva Benedikt avtodeli Džauš.