Triglavove kegljačice so evropske prvakinje

Kranj – Minuli teden je v Sarajevu potekalo evropsko klubsko prvenstvo za kegljače in kegljačice. Na njem so se izkazale članice kranjskega Triglava, ki so nastopile v postavi Petra Bašek, Tara Hočevar, Nika Blagovič, Tatjana Perišič, Brigitte Strelec, Anja Forštnarič, Vesna Paulič in Eva Blagovič.

V predtekmovanju so varovanke trenerja Albina Juvančiča osvojile prvo mesto, v polfinalu pa so premagale Istro iz Poreča s 5 : 3 (3366 : 3320). Kranjčanke so se zmage in naslova evropskih klubskih prvakinj veselile potem, ko so v velikem finalu s 6 : 2 (3321 : 3259) premagale madžarski Rakoshegy iz Budimpešte.

Med moškimi je v finalu Mertojak Split premagal nemško Victorio 1947 iz Bamberga, tretji so bili kegljači madžarskega Szegeda, Calcit iz Kamnika pa je osvojil deveto mesto.

Sprejem za nove evropske klubske prvakinje bo to soboto, 13. oktobra, ob 17.15 na kranjskem kegljišču.