Na vrhu Norvežan in Kenijka

Devetintrideseti Tek na Šmarno goro: Bečan v družbi najboljših na svetu

Tacen – Šmarna gora je priljubljena točka za rekreativce. Številni nanjo tudi tečejo in v soboto so se imeli znova priložnost pomeriti z najboljšimi gorskimi tekači na svetu. Potekal je 39. Tek na Šmarno goro, s katerim se je zaključila jubilejna, dvajseta sezona svetovnega pokala.

To je bila tudi zadnja tekma slovenskega pokala v gorskih tekih. Druge zaporedne zmage se je veselil Norvežan Johan Bugge (42:33), drugi je bil Italijan Bernard Dematteis, tretji pa Kenijec Geoffrey Ndungu. Najvišje med Slovenci je bil Timotej Bečan iz Žlebov. S časom 44 minut in 23 sekund je osvojil sedmo mesto in za skoraj tri minute izboljšal svoj lanski čas. »Zadnja tekma gorsko tekaške sezone na domači Šmarni gori je uspela v popolnosti. Osvojil sem sedmo mesto v zelo močni konkurenci, v skupnem seštevku svetovnega pokala pa sem na koncu deveti. Najpomembnejši je časovni napredek. Z letošnjo sezono sem več kot zelo zadovoljen,« je dejal. Miran Cvet je bil deveti. V ženski konkurenci je zmagala aktualna svetovna prvakinja Lucy Murigi Wambui iz Kenije (47:51), druga je bila Avstrijka Andrea Mayr, tretja pa Irka Sarah McCormack. Peta je bila najboljša Slovenka Barbara Trunkelj (53:19). V deseterici so bile še štiri Slovenke: Špela Gonza (sedma), Tina Kozjek (osma), Nuša Mali (deveta) in Tina Klinar (deseta).