Živimo mir

Odgovor na komentar Pre­­dstavljajte si …, ki je bil v Gorenjskem glasu objavljen 18. septembra 2018.

Ne poznamo se, pa vendar ste se odločili obsoditi nas, starše, da delujemo in vzgajamo svoje otroke proti miru. Ne poznate naših otrok in ne poznate vzgoje, ki jo starši namenjamo svojim otrokom prav na področju miru. In zato prav gotovo niste kompetentni, da bi ocenjevali primernost podajanja poučevanja o miru, posebej pa ne samo z enim strokovnjakom, ki se mu dozdeva zadeva do­bra. Starši se trudimo vzgajati svoje otroke v skladu z lastnim prepričanjem in jih z gotovostjo želimo veliko bolje poučiti o pravem miru v svetu, kot pa je predstavljen v knjigi Pomisli. Neka relativistična knjiga nam tega prav gotovo ne bo vsiljevala, še manj pa posamezniki in določene organizacije. Ker je Slovenija še dežela miru in demokracije, nam, staršem, ne bo nihče ukazoval in podtikal, na kakšen način naj svoje otroke izobražujemo o miru, sploh pa ne z metodami relativizma in ateizma, ki ga zlorabljate določeni posamezniki in organizacije.

Avtor pesmi želi vzpostaviti mir v svetu na svoj način (s slovenskim prevodom se avtor zagotovo ne bi strinjal), različne organizacije pa si ga prizadevajo vključiti v naš izobraževalni sistem in, tako kot v tem primeru, ponuditi knjigo prvošolcem brez vednosti nas, staršev, kar je nedopustno dejanje.

Mir, ki ga knjiga zagovarja, akterji miru s prvim dejanjem porušijo, ko želijo otrokom predstaviti mir brez nas, staršev. Pravi ambasadorji miru so tisti ljudje, ki iz enačbe miru ničesar ne odvzemajo, ampak vse vključujejo.

Kdo od staršev si ne želi imeti miru v svoji družini in v svetu? Mi svoje otroke vzgajamo in učimo za vrednote sprejemanja in vključevanja vseh možnih akterjev, ker samo s celostnim pogledom na mir bo svet bolj miren.

Mi si miru ne predstavljamo, ampak ga živimo.

Gregor Voje