Košarkarji ekipe Helios Suns so v domači dvorani slavili prvo zmago v ligi ABA 2, saj so ugnali moštvo Vršca. / Foto: Primož Pičulin

Slavje v Domžalah

Minulo sredo so košarkarji moštva Helios Suns na svoji prvi domači tekmi v ligi ABA 2 gostili Vršac in zabeležili zgodovinsko zmago.

Domžale, Kranj – Po porazu na tekmi prvega kroga v Skopju so si domžalski košarkarji v drugem krogu lige ABA 2 v domači športni dvorani – zlasti z izvrstnim prvim polčasom – proti ekipi Vršca priborili prvo zmago v jadranski druščini. Na koncu so slavili z rezultatom 95 : 78. »Odigrali smo dva različna polčasa, prvega z dobro obrambo in veliko doseženimi točkami, v drugem pa smo igrali slabše. Edina skrb, ki ostaja po tekmi, je število napadalnih skokov, ki smo jih prepustili nasprotniku. Pred nami je zdaj težka tekma v Čačku,« je povedal trener moštva Helios Suns Jovan Beader. Domžalčane namreč v sredo čaka gostovanje pri Borcu iz Čačka.

Naslednji teden je na sporedu tudi prvi kroge lige Nova KBM, ko bodo Helios Suns v Domžalah gostili Ilirijo, ekipa Šenčurja Gorenjske gradbene družbe pa bo gostovala pri moštvu Sixt Primorska na Bonifiki.

Košarkarice kranjskega Triglava so včeraj zvečer v domači dvorani na Planini v ligi WABA gostile Cinkarno Celje, jutri pa se bodo na srečanju prve SKL pomerile s košarkaricami Maribora. Tekma v dvorani na Planini se bo začela ob 18. uri. Domžalčanke nova prvenstvena tekma čaka jutri, ko bodo gostovale pri Konjicah.

Ta konec tedna se začenja tudi tekmovanje v drugi SKL za moške. Edina od gorenjskih ekip, ki bo že ogrela domači parket, bo Brinox Medvode, ki se bo v nedeljo ob 19. uri v ŠD Medvode pomeril s Troti. Grosuplje in LTH Castings sta tekmo preložila, Ločani pa bodo na domačem parketu naslednjo soboto gostili Mesarijo Prunk Sežana. Ekipo ECE Triglav prva tekma sezone čaka v sredo v Hrastniku.