Na Triglav teku je bilo tudi letos veliko tekačev. / Foto: Gorazd Kavčič

Starter je bil Peter Prevc

Za boljšo oskrbo novorojenčkov so tekači na sedmem Triglav teku pretekli več kot 13.500 kilometrov. Na vseh razdaljah so jih podpirali tudi številni slovenski vrhunski športniki, ambasadorji teka.

Predoslje – Triglav tek je letos potekal v sedmi izvedbi. Je dobrodelne narave in združi rekreativne tekače in vrhunske športnike, ki tradicionalno podpirajo dogodek Zavarovalnice Triglav. Kar nekaj izmed njih se jih je podalo tudi na eno izmed razdalj, ki vodijo znotraj protokolarnega parka Brdo. Tudi zaradi tega je Triglav tek nekaj posebnega.

Teka se je udeležilo 85 družin, 32 poslovnih tekaških trojk, 1016 posameznikov in 290 otrok. Starter preizkušnje na 10 in 21 km je bil smučarski skakalec Peter Prevc. Med tekačicami na deset kilometrov je bila prepričljivo najhitrejša atletinja Neja Kršinar (37:59) pred smučarskima tekačicama Anito Klemenčič (39:27) in Alenko Čebašek (39:28). Med tekači na deset kilometrov je s časom 34 minut in 32 sekund zmagal Primož Porenta (AD Olimpik), znani rekreativec iz Crngroba, ki smo ga bili doslej vajeni predvsem v ospredju kolesarskih dirk, pred kratkim pa se je odločil presedlati v tek – in to uspešno. Drugi je bil Domen Potočnik (34:47), tretji pa Ola Vigen Hattestad (34:58), olimpijski prvak v teku na smučeh, ki je v letošnji sezoni trener slovenske A-ekipe. Na polmaratonu sta bila najhitrejša Ana Šimec (GiBit, 1;38:52) in njen tekaški trener Peter Kastelic (GiBit, 1;17:04). Na drugo mesto sta se uvrstila pri ženskah Ksenija Grm (Kinvital, 1;41:59) in pri moških Dejan Zorman (1;17:34), na tretje pa Karmen Vavkman (Cekinčice, 1;42:00) in Aleš Debeljak (ŠD Ljubljanske mlekarne, 1;18:30). Tekači vseh generacij so se preizkusili tudi v poslovnem teku trojk (3 x 3,4 km), družinskem teku (3,4 km) in otroškem teku Kuža Pazi (350 in 700 metrov).

Triglav tek je bil tudi letos dobrodelen, posvečen boljši oskrbi novorojenčkov in mladih mamic. Donacijo v višini 20 tisoč evrov je prejelo Ultrazvočno društvo za projekt Slojenčki, ki svoj program širi v porodnišnice po vsej Sloveniji. V sedmih letih Triglav teka je Zavarovalnica Triglav zdravstvenim ustanovam namenila že za 105 tisoč evrov donacij.