Vratar Triglava Darjan Curanović je moral kar petkrat seči v mrežo. / Foto: Primož Pičulin

Visok poraz Triglava z Mariborom

Kranj – Nogometaši v prvi slovenski nogometni ligi Telekom so odigrali tekme 7. kroga. V Kranj je k Triglavu prišel vodilni Maribor in visoko zmagal z 1:5.

Mariborčani so takoj zagospodarili na igrišču in že iz svoje prve priložnosti povedli z 0:1, polčas se je končal z 0:2. Štajerci so nato v drugem polčasu zadeli še trikrat, častni gol za Triglav pa je za 1:4 dal »rezervist« David Tijanić. »Vedeli smo, da bo to težka tekma. Hitro smo dobili gol in bilo je težko. Nato smo dobili še drugega. V tekmo nismo šli tako, kot smo se dogovorili. V drugem polčasu smo hoteli nekoliko več, a so nas z dvema zadetkoma popolnoma zaustavili. Ne bom rekel, da je rezultat previsok, saj so Mariborčani imeli še nekaj priložnosti, da bi bil rezultat še višji,« je po tekmi povedal kapetan bordo-belih Luka Majcen. Domžalčani so gostovali v Celju in remizirali z 0:0. Na lestvici so na petem mestu, Triglav ostaja osmi. Sledi 14-dnevni reprezentančni premor.

Nogometaši v drugi slovenski nogometni ligi so odigrali tekme 5. kroga. Roltek Dob je doma premagal Ankaran Postojno (4:1). Nogometaši v tretji slovenski nogometni ligi center so odigrali tekme 3. kroga. Rezultati gorenjskih ekip: Tinex Šenčur – Sava Kranj 2:1, Bled Hirter – Svoboda Ljubljana 6:3, Žiri – Zagorje 1:2, Brinje Grosuplje – Komenda 6:0. Začelo pa se je tudi prvenstvo v gorenjski članski ligi.