Darko Đurić z zlato medaljo / Foto: arhiv Darka Đurića

Đurić je evropski prvak

Darko Đurić je na evropskem prvenstvu v plavanju za invalide v Dublinu osvojil zlato medaljo.

Podbrezje – Najboljši slovenski paraplavalec Darko Đurić iz Podbrezij je bil najhitrejši na petdeset metrov prosto v kategoriji S4, prvo mesto pa si je razdelil s Čehom Arnoštom Petračkom. Slovenec in Čeh sta minuli torek v cilj priplavala s časom 40,40, bron je šel v Francijo, osvojil ga je David Smetanine (40,93).

»Počutim se super in zadovoljen sem. Že v disciplini sto metrov prosto sem bil v igri za medalje, lovil sem Francoza, a sem v zadnjih tridesetih metrih zmrznil. O vsem sem se pogovoril s trenerjem Gregorjem Nahtigalom, ki me spremlja na tekmovanju. Odločen sem bil, da danes na petdeset metrov prosto odplavam svojo dirko, z drugimi se ne obremenjujem. Uspelo mi je,« je povedal Darko Đurić.

Darko je član Plavalnega kluba Gorenjska banka Radovljica in od lani jeseni trenira na Nizozemskem.

»Še enkrat se je izkazalo, da je bila prava odločitev, da odidem na trening na Nizozemsko. Sicer pa Evropsko prvenstvo še ni končano, sproščeno grem na tekmi na dvesto metrov prosto in petdeset metrov delfin,« je povedal Đurić, ki je nastope na letošnjem prvenstvu začel s petim mestom na sto metrov prosto. Danes ga čaka še disciplina dvesto metrov prosto, evropsko prvenstvo pa se bo zanj zaključilo v nedeljo, ko bo nastopil še v disciplini petdeset metrov delfin.

Poleg letošnje zlate medalje ima Darko v svoji zbirki že dve s prejšnjega evropskega prvenstva leta 2016, ko je bil srebrn na sto metrov prosto in bronast na dvesto metrov prosto.