Šeširjeve nepremičnine so prodali. / Foto: Tina Dokl

Šeširjeve nepremičnine prodane

Tretji poskus prodaje nepremičnin škofjeloške tovarne klobukov Šešir v stečaju je uspel. Nepremičnine na Spodnjem trgu so julija prodali.

Škofja Loka – Kot razberemo iz sklepa o soglasju k sklenitvi prodajne pogodbe, ki ga je 1. avgusta letos izdalo Okrožno sodišče v Kranju, je kupec Šeširjevih nepremičnin družba Polimix, družba za proizvodnjo, prodajo, izvoz, uvoz instalacijskega blaga Žiri. Ta kupec je bil tudi edini, ki je pristopil na dražbo in nato tudi oddal ponudbo, in sicer šele pri ceni, ki je bila nižja od izklicne. Ta je bila 558.500 evrov, nepremičnine pa so bile prodane za 453.500 evrov (brez pripadajočih davščin).

Tovarna klobukov Šešir je v stečajnem postopku od decembra 2016, dve leti prej so najprej izvedli postopek poenostavljene prisilne poravnave. V stečajnem postopku so že večkrat poskušali prodati Šeširjevo premoženje, poleg nepremičnin tudi strojno opremo in zaloge materiala in polizdelkov. V letu 2016 je stečajni dolžnik prodal nepremičnine na Trati in sedež družbe preselil na Spodnji trg, kjer so bili stari objekti Šeširja, ki so bili pretežno obnovljeni leta 1987. Proizvodni objekt, stranski prostori z razdelilnico hrane, barvarna, mehanična delavnica s skladiščnim podestom, kotlarna z dimnikom in pripadajoče komunalno opremljeno stavbno zemljišče so bili zdaj predmet prodaje. Cenilec jih je ocenil na 932 tisoč evrov, slednjič so bile v tretjem poskusu javne dražbe z zniževanjem izklicne cene prodane za 453.500 evrov.

Na stečajnega upravitelja Dušana Taljata smo naslovili vprašanje, kako je s prodajo preostalega Šeširjevega premoženja. »Stečajni dolžnik ima še neprodano naslednje premoženje: objekt stare šole v Stari vasi, delnice Gorenjske banke, strojna oprema, ki predstavlja funkcionalno celoto, rabljena strojna oprema, ki bi bila vključena v proizvodni proces, ter pohištvo, zaloge gotovih izdelkov, polizdelkov, repromateriala, modelov in nedokončanega in poškodovanega blaga ter kemikalij in barv,« je pojasnil Dušan Taljat. »Glede na to, da je imel stečajni dolžnik ob začetku stečaja izjemno veliko količino zalog gotovih izdelkov in drugih materialov, prodaja predvsem teh izdelkov še vedno poteka in jih je mogoče kupiti vsak delovni dan v prostorih Šeširja.«