Mladinci so evropski rokometni prvaki

Naša mlada moška rokometna reprezentanca je na evropskem prvenstvu v Celju v finalu premagala Francoze in osvojila zlato medaljo.

Celje – Minulo nedeljo se je v nabito polni Dvorani Zlatorog v Celju zaključilo letošnje mladinsko evropsko prvenstvo v rokometu. Naši mladi rokometaši so se po izjemnih predstavah in po petkovi polfinalni tekmi, ko so s 27 : 25 premagali reprezentanco Portugalske, zasluženo uvrstili v boj za zlato medaljo. Tako so se v velikem finalu pomerili z reprezentanco Francije. Po tekmi, polni preobratov, so se na koncu veselili naši mladi rokometaši, ki so slavili z 31 : 30 ter osvojili zlato medaljo. To je tudi prva zlata kolajna za slovenski rokomet. Pred tem so bili leta 2002 mladinci srebrni, s srebrno kolajno iz leta 2004 in bronasto iz lanskega leta pa se lahko pohvali članska reprezentanca.

Grega Ocvirk in Domen Novak sta bila izbrana tudi v najboljšo postavo prvenstva, Ocvirk kot najboljši levi zunanji igralec, Novak pa kot najboljše desno krilo. Ocvirk je bil tudi najboljši strelec prvenstva. V ekipi novih evropskih prvakov je tudi Škofjeločan Matic Pipp.

»Finala ne moreš odigrati sproščeno, pokazali pa smo veliko borbenosti. Ob koncu je pomembno, da bodo fantje v naslednji sezoni igrali v članskih ekipah in da smo z zmago spodbudili mlade, da začnejo igrati rokomet,« je ob koncu prvenstva povedal trener naše reprezentance Saša Prapotnik.

Po mladincih evropsko prvenstvo med 9. in 19. avgustom čaka še kadete.