Domžalčani za drugi krog

Domžale – Minuli četrtek zvečer so Domžalčani letošnjo evropsko sezono začeli v Bosni in Hercegovini, kjer so se pomerili z ekipo Širokega Brijega. Uvod je pripadel ekipi Domžal, gostje pa so se prvič razveselili v 12. minuti, ko so izvedli akcijo po desni strani. Podajo Zenija Husmanija je Adam Gnezda Čerin podaljšal še do Bizjaka, ta pa je žogo poslal v mrežo.

Tudi v nadaljevanju so bili boljši domžalski nogometaši. V 26. minuti je Bizjak podal do Daria Melnjaka, ta pa je z močnim udarcem še drugič premagal vratarja Luko Bilobrka. Šele po dveh prejetih golih so postali domači nekoliko nevarnejši, a so se gostje do prvega polčasa uspešno branili.

Slabše so Domžalčani začeli drugi polčas, saj so domačini že v 47. minuti znižali razliko. Domžalčani so izgubili žogo, potem pa je Tomislav Turčin prodrl pred njihov gol in ugnal vratarja dejana Miliča. Še v 85. minuti je kazalo, da bodo Domžalčani slavili, nato pa je za končni izid tekme 2 : 2 poskrbel Turčin.

Povratna tekma bo ta četrtek v Športnem parku Domžale ob 21. uri. Zmagovalec bo v drugem krogu igral kvalifikacije z rusko Ufo.