Domačini klonili v finalu, Piran boljši

Kranj je gostil četrti kvalifikacijski turnir Grosbasket državnega prvenstva 3 x 3.

Kranj – Grosbasket državno prvenstvo v košarki 3 x 3 se je iz slovenske obale preselilo v Kranj, ki je v soboto drugo leto zapored gostil turnir državnega prvenstva, letošnji četrti po vrsti. Za nove točke v boju za uvrstitev na zaključni turnir Grosbasket državnega prvenstva se je v petih kategorijah potegovalo 62 ekip.

V kategoriji članov so drugič zapored zmagali košarkarji 3x3 Piran, ki so v finalu ugnali 3x3 Kranj. MVP turnirja je postal košarkar 3x3 Piran Simon Finžgar. Tretje mesto so na turnirju v Kranju osvojili košarkarji Oreke Semič. V kategoriji članic so bile znova najboljše košarkarice 4P Fitnessa, ki so v finalu z 21 : 12 premagale ŽKD Ježica. Tretje mesto so osvojile članice ekipe SLO U18 Ž. Med fanti do 23 let so se v Kranju naslova najboljših veselili igralci ekipe Play Zone, med fanti do 17. leta starosti so prvo mesto osvojili košarkarji ekipe Newcastle Pub, v kategoriji rekreativcev pa so bili najboljši igralci moštva Oskar Trbovlje. V tekmovanju metanja trojk Telekoma Slovenije je zmagal Žiga Klančnik, v Grosbasket zabijanju pa je bil najboljši Dan Osrečki.

Finalni turnir bo 12. avgusta na Pogačarjevem trgu v Ljubljani.