Tekači so se podali iz Kopačnice na Blegoš in nazaj. / Foto: Arne Istenič (ŠD Marmor Hotavlje)

Tekaški praznik pod Blegošem

Zmagovalca teka iz Kopačnice na Blegoš in nazaj sta Gašper Bregar in Saša Pisk.

Kopačnica – Več kot 180 tekačic in tekačev se je v soboto iz Kopačnice v Poljanski dolini podalo na skoraj dvajset kilometrov dolgo progo KBK (Kopačnica–Blegoš–Kopačnica) – traila v deveti izvedbi.

Po sedmih izvedbah KBK-ja v klasični gor-dol varianti, iz Kopačnice direktno na vrh in potem prav tako nazaj, so organizatorji iz ŠD Marmor Hotavlje lani zagrizli v novo zgodbo, v KBK trail različico. Trasa je od prejšnje nekaj kilometrov daljša, na njej pa je manj najtežjih klancev in več ravninskih delov. Z njo je letos najhitreje opravil eden najboljših slovenskih gorskih tekačev Gašper Bregar. Član KGT Papež je bil v cilju s časom 1;27:20. Kar prepričljivo je prehitel najbližjega zasledovalca Simona Aliča (ŠD Nanos) iz bližnjih Vinharij, ki je bil v cilju s časom 1;33:23. Tretji je bil Simon Strnad (ŠD Nanos - Kroufe, 1;36:48). Precej bolj tesno je bilo v ženski konkurenci, kjer se je kot zmagovalka leta 2018 vpisala Idrijčanka Saša Pisk (ŠD Bibov, 1;56:15), druga je bila Mihaela Tušar (ŠD Nanos Podnanos, 1:56:48), tretja pa Urša Trobec (KGT Papež, 2;01:41).

Novo tekmovanje v slovenskem trail koledarju bo že ta konec tedna s Krvavec trail vikendom. V soboto, 26. maja, bo Vertical kilometer, v nedeljo, 27. maja, pa še Sky run na 21 ali 11 kilometrov.