Uspešni kegljači Železnikov

Železniki – Prejšnji teden so potekale kvalifikacije za popolnitev tretje slovenske kegljaške lige, kjer so si kot predstavniki Gorenjske napredovanje priborili kegljači ekipe Železniki 2, ki so v dveh nastopih premagali ekipo Krke 2. Sicer pa so letošnji državni prvaki kegljači Konstruktorja, ki so zmagali pred Calcitom, ki si je z drugim mestom pridobil tekmovanje v evropskem pokalu. V 1. B ligi je zmagal Triglav 1 in tako napredoval v 1. A ligo, deseti Siliko pa je izpadel v drugo ligo. V drugi ligi je najboljšo uvrstitev med gorenjskimi ekipami dosegel Calcit 2 s četrtim mestom. V tretji ligi je bil četrti Adergas, Ljubelj 2 pa je izpadel iz slovenske tretje lige. Državne prvakinje med ženskami so Celjanke – pred triglavankami, ki so se uvrstile v evropski pokal.