V stranki Združena desnica so pretekli teden v Kranju predstavili svoje kandidate za državnozborske volitve v prvi volilni enoti. / Foto: Gorazd Kavčič

V ospredje postavljajo družino

V stranki Združena desnica, ki jo sestavljata Glas za otroke in družine ter Nova ljudska stranka, so preteklo sredo v Kranju predstavili svoje kandidate za državnozborske volitve v prvi volilni enoti.

Kranj – »Na naši listi so izkušeni ljudje, ki so že veliko dosegli vsak na svojem strokovnem področju, nekateri so se že preizkusili tudi v politiki,« je za uvod v predstavitev kandidatov Združene desnice poudaril predsednik stranke Glas za otroke in družine Aleš Primc. Prepričan je, da bo ekipa, ki so jo sestavili, »poživila« Gorenjsko ter prinesla »veselje in upanje«. Predsednika programskega sveta Nove ljudske stranke Slovenije Franca Kanglerja pa veseli, da se je v Sloveniji vendarle nekdo začel ukvarjati tudi z družino. Obenem se je zavzel za odpravo pomanjkljivosti v družbi, s katerimi se dopušča, da veliko ljudi živi pod pragom revščine.

V prvi volilni enoti bodo na državnozborskih volitvah nastopili s sedmimi kandidati. »Pokrivamo številna področja, na voljo pa imamo kompetentne ljudi,« je ob predstavitvi kandidatov pojasnil Primc. Metka Zevnik je poudarila, da je že nekaj let v prvih vrstah, ko se zavzema za družino in otroke. Nastopa tudi kot zagovornica starih staršev, ki bi morali biti po njenem prepričanju prvi v vrsti za pridobitev starševskih pravic, če otroci izgubijo starše. Marta Kogovšek je poudarila, da se bo trudila zagotoviti boljši jutri za vse, Franci Kindlhofer pa je v ospredje postavil temo migracij. »Sodimo med najmanjše države Evropske unije. Zastavlja se vprašanje, koliko tujcev lahko sprejmemo, da bomo obdržali našo domovino, kulturo in običaje.« Janez Kunc pravi, da se bo zavzemal za vzpostavitev okolja, ki bo naklonjeno svobodni iniciativi. Pavel Rupar je med področji, ki jim bo posvečal največ pozornosti, omenil šport, sodstvo in policijo. »Vesel sem, da se imam možnost vrniti in prispevati h gradnji boljše Slovenije.« Rajko Perčič je v ospredje postavil skrb za mlade in družine, da ne bi odhajali na delo v tujino. Janez Remškar pa bi se osredotočil predvsem na področje zdravstva. »To ne more biti ne levo ne desno, ampak predvsem v dobro ljudi.« Pri tem stavi na odgovornost, profesionalnost in strokovnost.