Kolesarski most je velika pridobitev tudi za šolarje, saj se bodo zdaj lahko varno vozili s kolesom. / Foto: Tina Dokl

Most, ki povezuje in zbližuje

Kolesarska in pešpot iz Voklega do Šenčurja je zdaj popolna. Na dan sv. Jurija, ko šenčurska občina slavi praznik, so slavnostno odprli most nad avtocesto.

Voklo – Edinstven most, ki velja za enega izmed največjih v Sloveniji, most, ki bo zvečer osvetljen, in most, čigar pohodna plošča bo v zimskem času ogrevana, so uradno predali namenu. Župan Občine Šenčur Ciril Kozjek in predstavnika krajevnih skupnosti Šenčur Miro Peternel in Voklo Marko Lončar so prerezali trak in se prvi sprehodili čezenj. Takoj za njim so se po mostu zapeljali starodobniki, kolesarja Ana in Tine Marinšek, škofjeloški Rovtarji in člani kolesarskega društva BAM.Bi iz Trboj, mimohod pa je z glasbo pospremila šenčurska godba. Otroci Podružnične šole Voklo skupaj z vrtcem so pod vodstvom Alenke Kern s pesmicami kolesarjem in pešcem zaželeli varno in srečno kolesarjenje. Most je blagoslovil župnik Urban Kokalj.

Župan Šenčurja Ciril Kozjek je podal osnovne podatke o cesti in mostu: »Cesta Voklo–Šenčur je bila zgrajena leta 1984 in vse do leta 2013 ni bilo urejeno zemljiškoknjižno stanje zemljišč. Občina se je z lastniki dogovorila za potrebna zemljišča, kjer bi potekala kolesarska steza. Lotili smo se projekta, ki je izključno občinsko financiran, vreden šeststo pet tisoč evrov. Tako imamo danes približno tri kilometre dolgo varno pot, namenjeno izključno kolesarjem in pešcem. Most je za našo občino izjemnega pomena, kaže pa predvsem na to, da nam je varnost udeležencev v prometu na prvem mestu, hkrati pa s tem spodbujamo tudi športno aktivnost občanov.«

Odprtja mostu so se udeležili številni gostje, med njimi tudi minister za infrastrukturo Peter Gašperšič, ki je ob tej priložnosti poudaril pomembnost spodbujanja varnega kolesarskega turizma ter čestital Občini Šenčur za izjemen inženirski objekt. Pravi, da se bo tudi sam kmalu popeljal po tej kolesarski stezi, saj meni, da so gorenjski kraji prelepi za kolesarjenje.

Gradnjo mostu je ves čas budno spremljal direktor Gorenjske gradbene družbe Stane Remic. »Verjamem, da ta most ne bo povezoval le dveh krajev, ampak bo tudi povod za zbliževanje različnih mnenj in znanilec boljših odnosov. Najvažnejše je, da med gradnjo mostu, ni prišlo do nobene delovne nesreče. Upam, da bo ta jeklena lepotica povod za investitorje, da se bodo lotili podobnih projektov.«