Obtoženi: Nikomur nisem grozil

Armin Vrevc, obtožen izsiljevanja pri reševanju lastniških zapletov s sosedom na območju Jesenic, zanika, da bi grozil ali koga udaril.

Kranj – Na kranjskem okrožnem sodišču se je prejšnji teden začela glavna obravnava zoper 40-letnega Armina Vrevca z Jesenic in 57-letnega Janeza Rajharda z Lancovega, ki ju tožilstvo obtožuje izsiljevanja v sostorilstvu na škodo Edvarda Slivnika in Branka Šebeniča. Okrožna državna tožilka Polona Košnjek je navedla, da je Vrevc od Edvarda Slivnika od 10. aprila do 8. decembra lani zahteval, da naj nanj prepiše zemljišče v Podkočni, od Branka Šebeniča pa izbris služnosti, ki jo je imel na tem zemljišču. V navedenem obdobju naj bi tako obtoženi skoraj vsakodnevno grozil Slivniku, ga tudi udaril, mu govoril, da je baraba, da nima tam kaj iskati, da ga bo polomil in da ne ve, kaj so cigani (obtožena sta sicer Sinta, op. p.). Rajhard pa se je pod obtožbo znašel, ker naj bi Slivniku po telefonu večkrat grozil, naj čim prej uredi prenos lastništva zemljišča na Vrevca, sicer se mu bo kaj hudega zgodilo, da ima pištolo, da bo gorela vsa družina in naj ga bo kar strah. Grožnje naj bi prejemal tudi Šebenič, ki je zato obtoženemu Vrevcu iz strahu ponudil, da se mu izbriše služnostna pravica, medtem ko Slivnik ni popustil in je zadevo raje prijavil policiji. Vrevc je tako obtožen izsiljevanja, skupaj z Rajhardom pa tudi poskusa izsiljevanja.

Prvoobtoženi Vrevc je v zagovoru razložil, da je njegova družina že od leta 1950 živela na zemljišču, ki meji na Slivnikovo. Najprej so živeli v baraki, občina Jesenice pa jim je kasneje zgradila hišo. Leta 2008 je Slivnik na sosednjem zemljišču, katerega del so Vrevčevi vedno uporabljali, začel rediti koze. S sosedom in Brankom Šebeničem, ki je Slivniku večkrat pomagal, so bili vsa leta v dobrih odnosih, si medsebojno pomagali in se tudi sicer družili.

Po smrti starega očeta v letu 2013 se je nenadoma vse spremenilo, Slivnik pa naj bi mu začel nagajati, je na sodišču povedal Vrevc. Dve leti kasneje mu je Slivnik povedal, da je našel lastnico zemljišča in naj ga ne skrbi, ker bosta z njo vse uredila. Obtoženi pravi, da je bil začuden, saj je bil do tedaj prepričan, da je zemljišče njihovo. Na koncu se je izkazalo, da je zemljišče, na katerem stoji njihova hiša, občinska, zato je občino zaprosil za odkup, s čimer je na koncu soglašal tudi občinski svet. Del zemljišča, ki so ga tudi uporabljali, pa je bilo v lasti zasebne lastnice. Ker od Slivnika ni dobil njene telefonske številke, jo je poiskal po drugi poti in jo poklical. Dejala mu je, da je pripravljena prodati parcele, a ni znala postaviti cene. To je bilo edinkrat, ko je z njo govoril, saj se mu na klice ni več oglašala. Kasneje je izvedel, da si je parcele priposestvoval Slivnik, zato se je počutil izigranega. Lani spomladi je želel zaplet rešiti, da bi mu Slivnik del parcel prodal ali dal v 99-letni najem. Šebenič je bil ves čas za to, da se zadeva uredi, in obljubljal, da bo pregovoril tudi Slivnika, kar pa se ni zgodilo, je dejal Vrevc, ki je nazadnje vložil ustrezne tožbe. Zapleti pa so se še nadaljevali, vsi poskusi dogovora so se izjalovili, tako da zdaj čaka na razplet sodnih postopkov.

Vrevc je ob koncu poudaril, da ne Slivniku ne Šebeniču ni nikdar grozil, kaj šele da bi koga udaril. »Gre le za njuno igro, poskus, da me očrnita, kar jima bo olajšalo civilne postopke, ki potekajo zaradi zemljišč. Če bi jaz Slivniku grozil in ga pretepal, potem sem prepričan, da se ne bi ves čas vračal tja. Vsaj jaz se ne bi in bi takoj to prijavil,« je še zatrdil. Nesmiselne so tudi obtožbe, da je grozil Šebeniču, saj se je on strinjal, da zemljišče pripada njim in je problem le v Slivniku, je še dodal.