Letošnjega Brainobrainfesta so se udeležili tudi otroci iz kranjskega brainobrain centra.

Hitri pri računanju

Drugega slovenskega tekmovanja v brainobrainu na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani Brainobrainfest 2018 se je udeležilo tudi šestnajst otrok iz Brainobrain centra Kranj.

V okviru Brainobrainfesta se je skoraj tristo otrok od petega do štirinajstega leta iz vse Slovenije pomerilo v hitrostnem računanju na abak. Med njimi je bilo tudi 16 otrok iz Brainobrain centra Kranj, ki so nastopili vsak v svoji tekmovalni kategoriji. »V močni konkurenci so dosegli velik uspeh, saj so se vrnili s tremi najvišjimi odličji oziroma pokali in dosegli naziv champion. Pet jih je dobilo zlate medalje, štirje pa srebrne,« je bila z njihovimi dosežki nadvse zadovoljna Maja Korošak iz Brainobrain centra Kranj.

Z nazivom champion se lahko pohvalijo Stela Drnovšek, Pia Peternelj in Matic Bohinc. Zlate medalje so si prislužili Iza Roblek, Jakob Šekoranja, Lana Bogataj, Lara Kos in Lukas Andonoski, srebrne pa Jernej Roblek, Ines Roblek, Nikki Bernik in David Piškur. Izkazali so se pri hitrostnem računanju na abak. »Gre za test, ki se piše tri minute. Otroci na nižjih stopnjah računajo na abak, na višjih stopnjah pa s pomočjo mentalne aritmetike,« je razložila Maja Korošak in dodala, da je tekmovanje potekalo v več skupinah, v katere so bili razvrščeni glede na starost in osvojeno stopnjo programa brainobrain. Brainobrain je mednarodni program mentalnega in osebnostnega razvoja za otroke od četrtega do štirinajstega leta in ima dva osnovna cilja, je še pojasnila Maja Korošak. Prvi je razvijanje miselnih veščin, in sicer koncentracije, osredotočenosti, spomina, hitrosti in točnosti, fotografskega spomina, vizualizacije, kreativnosti in izvrstnih matematičnih veščin. Drugi cilj pa je razvijanje otrokove osebnosti v smislu odločnosti, vodstvenih veščin, samozavesti, vztrajnosti, solidarnosti in veselja. »Otroci se v programu umirijo, postanejo bolj motivirani, samozavestnejši, pogumnejši, znajo si postavljati osebne cilje, razvijejo vztrajnost in vedo, da je za uresničevanje ciljev treba delati tudi dlje časa.« Osnovna metoda za razvijanje kognitivnih veščin je delo z računalom oziroma abakom.