Mojca Krašovec pred prenovljeno recepcijo Rikli balance hotela

Obudili Riklijevo zgodbo

V prenovljenem Rikli balance hotelu, nekdanjem Golf hotelu Bled, so pred dobrim tednom sprejeli prve goste. Čaka jih le še ureditev okolice, ki jo bodo obogatili z »bosonogo« Riklijevo potjo.

Bled – Po lanski prenovi vseh 150 hotelskih sob so se v nekdanjem hotelu Golf na Bledu, ki bi prihodnje leto praznoval petdesetletnico, v januarju lotili še prenove recepcije, preddverja z barom, hotelskih hodnikov, restavracije in dela konferenčnih dvoran. S prenovo so hotelu nadeli tudi novo ime, saj z novim konceptom in novimi vsebinami obujajo tradicijo lokalnega okolja in zgodbo švicarskega zdravilca Arnolda Riklija, ki je leta 1854 na Bledu ustanovil naravno zdravilišče in ga tako spremenil v napreden zdraviliški kraj. Zdrav način življenja ob spoštovanju lokalne tradicije bodo spodbujali tudi v Rikli balance hotelu, v prenovo katerega so po besedah direktorice Save Hotelov Bled Mojce Krašovec vložili okrog 5,5 milijona evrov. Uradno odprtje hotela načrtujejo po zaključku zadnjega dela prenove, v sklopu katere bodo uredili še okolico hotela, ki jo bodo obogatili z Riklijevo potjo, po kateri se bodo obiskovalci podali bosi.

Celotno prenovo so zasnovali na Riklijevi zgodbi, saj to po besedah Mojce Krašovec ustreza tudi strukturi njihovih gostov. »Gostje k nam prihajajo na oddih, da bi se umirili in znova vzpostavili ravnovesje, ki ga ponuja blagodejnost tukajšnje klime v povezavi s prekrasno naravo, ki nas obkroža.« V hotelu so želeli poudariti lokalno in trajnostno noto, a s pridihom sodobnosti. Celoten hotel krasi les navadne smreke, najštevilnejše drevesne vrste v Sloveniji, ki porašča tudi bližnjo planoto Pokljuko. Z vzorci v lesu v vseh hotelskih prostorih pripovedujejo zgodbe kranjske čebele, lectovega srca in gorenjskih vezenin, posebnost so še regeneracijske Riklijeve sobe, od katerih je ta čas v celoti dokončana ena, v prihodnje pa jih bo sedemnajst. V teh sobah poskušajo ustvarjati okolje za čim boljšo sprostitev in regeneracijo, ki jo po besedah Mojce Krašovec zagotavljajo stoodstotno naravni materiali, kot sta volna in les, ter kromoterapija z rdečo, belo, modro in zeleno svetlobo. V delu regeneracijskih Riklijevih sob je na stenah mah, ki čisti bakterije iz zraka, obenem pa ugodno vpliva na mikroklimo, saj uravnava vlago v zraku.

Preuredili so tudi pritličje hotela in konferenčnim dvoranam, ki jih je po novem v pritličju pet oziroma šest, saj je eno možno pregraditi na dva dela, nadeli nova imena, povezana z Riklijem. Pri recepciji so neposredno ob vhodu uredili prostor za kolesa in smuči, ob prenovljeni restavraciji pa je po novem tudi majhna vinoteka in prostor, kjer hrano pripravljajo neposredno pred gosti. Tako v restavraciji kot baru so večji poudarek namenili izdelkom lokalnih ponudnikov, vse pa je spet povezano z zgodbo o smreki in medu. Za dobrodošlico vsakemu gostu poklonijo medenjak, ki ga dobijo tudi ob kavi. Po besedah Mojce Krašovec je hotel namenjen predvsem individualnim in konferenčnim gostom. Zasedenost se zadnja tri leta nenehno povečuje, izziv pa jim še vedno predstavlja zimska sezona. »V povezavi s Turizmom Bled in lokalno skupnostjo se trudimo, da bi Bled zaživel tudi pozimi,« je razložila Mojca Krašovec in dodala, da prav s tem namenom vsako leto na terasi kavarne Park postavijo tudi blejsko drsališče z razgledom.