Masaža akupresurnih točk

Oglejmo si še nekaj akupresurnih točk, ki jih lahko masiramo za izboljšanje energijskega pretoka skozi oči.

Točka hegu je pomembna akupresurna točka meridijana debelega črevesa, ki poteka iz roke v glavo, zato lahko zdravimo vsa bolezenska stanja, povezana z glavo, kot so na primer: glavobol, povišana temperatura, suha usta, vnetje nosne sluznice, omrtvičenost obraza, krvavitev iz nosu, bolečine v grlu, zobobol in tudi obolenja petih čutil (ušes, oči, ustnic, nosu in jezika). Z masažo točke hegu lahko lajšamo bolečine pri vnetju sklepov (artritis), vnetju ramen in bolečine povezane s teniškim komolcem.

Točka Neiguan pripada meridijanu osrčnika. Ta meridijan poteka iz prsnega koša v roko, skozi srce, pljuča in notranje organe, zato je masaža te točke še zlasti učinkovita pri težavah, povezanih z boleznimi srca in pljuč. Istočasno pa ima zelo dober zdravilni učinek pri vročih dlaneh, bolečinah v rokah in oteklinah v pazduhah. Leži štiri prste od zapestja, kot kaže slika.

Čakre na dlaneh so vstopne točke zdravilne energije okrog nas in začetek oziroma konec glavnega energijskega kanala, ki poteka skozi naše dlani do srca in naprej do glave, kjer sta naša čelna in kronska čakra, katerih dobro delovanje zelo vpliva na celoten organizem in seveda tudi na naše oči. Masiranje te točke se priporoča pri vseh težavah, povezanih z glavo in rokami (težave s karpalnim kanalom, mrtvičenje v prstih, zatekanje členkov …) in na splošno pri vseh kroničnih boleznih.

Vse te akupresurne točke se za vzpostavitev energijskega pretoka skozi naše organe masirajo vsaj tri do pet minut v smeri urnega kazalca dva- do trikrat na dan.

Ostrenje slike od blizu in daleč

Pred obrazom držimo svinčnik in izostrimo sliko najprej z enim očesom, pomežiknemo, nato sliko izostrimo še z drugim očesom. Vajo ponavljamo vsak dan, kadar imamo le čas, saj z njo spočijemo oči. Vadimo tudi z dvema svinčnikoma. Prvega držimo 15 centimetrov stran od nosu, drugega pa v drugi, iztegnjeni roki, v ravni črti za prvim. Izostrimo pogled na prvega, pomežiknemo in ga nato izostrimo še na drugega. Opazimo, da »neizostreni« svinčnik vidimo dvojno. Vajo ponovimo vsaj desetkrat.