Tržiški deskar Žan Košir si je v Pjongčangu priboril bronasto odličje. / Foto: Gorazd Kavčič

Bron za hrabrega Tržičana

Deskar Žan Košir je v paralelnem veleslalomu na olimpijskih igrah v Pjongčangu osvojil bronasto odličje.

Medtem, ko bo biatlonec Jakov Fak s srebrnim odličjem pripotoval domov v nedeljo malo pred 22. uro zvečer, pa naj bi Žana Koširja z bronastim odličjem na Brniku pričakali v ponedeljek okoli 9. ure dopoldne.

Tržič – Danes zgodaj zjutraj po našem času so se deskarji in deskarke v olimpijskem snežnem parku Phoenix spopadli za olimpijska odličja na paralelnem veleslalomu. V kvalifikacijah je odlično nastopil Žan Košir in postavil drugi čas, v izločilne boje pa sta se s 15. in 16. časom voženj uvrstila tudi Gloria Kotnik in Tim Mastnak. Rok Marguč je osmino finala zgrešil le za stotinko sekunde in tako zasedel 17. mesto.

Kotnikova se je v nadaljevanju pomerila z Rusinjo Aleno Zavarzino in ciljno črto prečkala tri stotinke kasneje, Švicar Nevin Galmarini pa je nato premagal Mastnaka.

Žan Košir se je v četrtfinale uvrstil brez težav, saj je z veliko prednostjo ugnal domačega predstavnika Kima Sangkyuma.

Našemu deskarju je premoč nato priznal še Nemec Stefan Baumeister, v polfinalu pa je Žan le za stotinko zaostal za Sangho Leejem iz Južne Koreje. V malem finalu je nato znova prikazal vrhunski nastop, premagal Francoza Sylvaina Dufourja in tako osvojil bronasto odličje. Po tekmi je 33-letni Tržičan, ki se je zadnja leta ubadal s hudo poškodbo hrbta, priznal, da si je želel medalje, ki je doma še nima (bronasto in srebrno je osvojil v Sočiju), a da je zelo vesel tudi novega bronastega odličja. Prejel ga bo na današnji slovesnosti okoli 12. ure po slovenskem času.

Naslov olimpijskega prvaka je na koncu osvojil Galmarini, med ženskami pa Čehinja Ester Ledecka, ki je v boju za zlato premagala Nemko Selino Joerg.