Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so se skupaj z vodstvom kluba, sponzorji in navijači veselili drugega mesta in srebrnega odličja. / Foto: Gorazd Kavčič

Šenčurski košarkarji v finalu pokala

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so v finalu 17. Pokala Spar sicer izgubili s Sixtom Primorsko, velik uspeh pa so dosegli že v polfinalu, ko so premagali Krko.

Ljubljana – S finalno tekmo se je v nedeljo v Hali Tivoli končal 17. Pokal Spar. V finale sta se uvrstila Šenčur Gorenjska gradbena družba in Sixt Primorska. Šenčurski košarkarji so namreč v petkovem polfinalu z 89 : 82 premagali Krko, ekipa Sixt Primorska pa je bil s 74 : 70 boljši od Petrola Olimpije.

V finalu je bila nato večino tekme boljša ekipa Sixt Primorska, ki je na koncu slavila s 63 : 83. Sixt Primorska je šesta ekipa v Sloveniji s pokalnim naslovom. Olimpija jih ima doslej dvajset, Krka tri, po enega pa imajo Helios, Laško in Polzela. »Čestitke Primorski za zasluženo osvojen pokal. Danes so pokazali svojo kvaliteto. Hkrati pa čestitke tudi mojim fantom, lahko so ponosni na svojo igro – od prvega kroga pokala do današnjega finala. Dali so vse od sebe, dobro smo se držali do 25. minute. Sedaj sledi premor, nato pa borba v ligi za prvaka,« je povedal trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe Rade Mijanović. V Mini pokalu Spar so naslov osvojili igralci Petrola Olimpije, druga je bila ekipa Helios Suns.