Jakov Fak je na 23. zimskih olimpijskih igrah v južnokorejskem Pjongčangu osvojil prvo medaljo za Slovenijo. / Foto: Gorazd Kavčič

Srebrna medalja za Jakova Faka

Sedmi dan olimpijskih iger v Pjongčangu smo se tudi Slovenci razveselili prvega odličja, saj je biatlonec Jakov Fak osvojil srebrno medaljo.

Kranj – Po izjemnem uspehu naše hokejske reprezentance, ki je na prvi tekmi olimpijskih iger premagala reprezentanco ZDA, se je dobro vzdušje danes preselilo na biatlonske proge. Najprej je komaj 20-letna biatlonka Urška Poje na klasični 15-kilometrski olimpijski preizkuš­nji, potem ko je zadela vseh dvajset strelov, osvojila odlično dvanajsto mesto. V igri za vrhunsko uvrstitev je bila do zadnjega streljanja tudi Anja Eržen, ki pa je na četrti postaji zgrešila tri strele in bila na koncu petintrideseta.

Brezhibno pa je s strelskim nastopom danes opravil Jakov Fak, ki je na klasični 20-kilometrski preizkušnji zadel vseh 20 tarč. V cilj je prišel s petimi sekundami zaostanka za novim olimpijskim prvakom. To je postal norveški as Johannes Thingnes Boe. Slovenski uspeh je s 15. mestom dopolnil Klemen Bauer.

Tako je 30-letni Jakov Fak, ki gradi hišo v Lescah, še enkrat dokazal, da je mož za velike tekme, saj je po Vancouv­ru 2010, ko je bil, takrat še za Hrvaško, bronast v šprintu, osvojil še drugo olimpijsko odličje. Poleg tega ima Fak posamično še dve zlati medalji s svetovnega prvenstva ter dva brona. Kot je Jakov Fak povedal pred olimpijskimi igrami, ima na Pjongčang lepe spomine, saj je prav tam leta 2009 osvojil svojo prvo kolajno na velikih tekmovanjih. Od danes imamo, skupaj z njim, na Pjongčang lepih spominov še več.