Smola bratov Aleš

Krvavec – Po odpovedi sredinega sprinta so organizatorji tekem svetovnega pokala v telemark smučanju v petek vendarle izpeljali paralelni sprint, na katerem je slovenske barve branila petčlanska ekipa. Najboljši čas med našimi je postavila Špela Mičunovič, ki je bila deveta. Maša Štrakl je bila 11., Katarina Malenšek pa 13. Jure Aleš, naš glavni adut na tekmi, in njegov brat Sašo sta imela pri skoku težave, ki so vodile do padcev, navkljub velikemu zaostanku pa sta se uvrstila v izločilne boje. V šestnajstini finala sta imela naša tekmovalca nevarna nasprotnika. Jure se je pomeril z Norvežanom Trymom Nygaardom Loekenom, ki je startal nekoliko bolje, Jure pa ga je pred zavojem za 360 stopinj ujel v izhodu pa prehitel. A Norvežan se je dobro boril vse do konca ter se po teku vrgel čez ciljno črto, kar se mu je tudi obrestovalo, saj je tako zmagal s tremi stotinkami prednosti. Sašo se je spopadel s prav tako odličnim Stefanom Matterjem iz Švice. Starejšemu od bratov Aleš zavoj kmalu po skoku ni uspel najbolje, tako da je padel in zaključil s tekmovanjem. Tudi trojici slovenskih deklet preboj v naslednji krog oziroma v četrtfinale ni uspel in so bile uvrščene na deveto mesto. Brata Aleš sta si delila 17. mesto. Med moškimi je slavil Stefan Matter, med ženskami pa Jasmin Taylor.